سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

ایران و آژانس انرژی اتمی از مذاکرات تهران راضی هستند

برغم این که نتیجه مذاکرات ایران با نمایندگان آژانس رضایت بخش بوداما آمریکا تحریم های جدیدی را بر ضد ایران وضع کرد که خارج از چارچوب قطعنامه های شورای امنیت است.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: گفت و گوهای اخیر ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی در تهران رضایت بخش بوده و طرفین از نتیجه این مذاکرات راضی هستند.


ˈعلاء الدین بروجردیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، گفت: برغم این که نتیجه مذاکرات ایران با نمایندگان آژانس رضایت بخش بوداما آمریکا تحریم های جدیدی را بر ضد ایران وضع کرد که خارج از چارچوب قطعنامه های شورای امنیت است.

بروجردی افزود: آمریکا صرفا به عنوان یک کشور و خارج از چارچوب شورای امنیت تحریم وضع می کند بنابر این تاثیرات این تحریم های فراقطعنامه ای جنبه تصمیم گیری بین المللی ندارد.

وی افزود: آمریکا براساس سیاست های خصمانه علیه ملت ما تحریم وضع می کند اما جمهوری اسلامی ایران این تهدیدات را همواره به فرصت تبدیل کرده و از آنها استفاده کرده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سیاست های دوگانه غرب علیه جمهوری اسلامی، در گذشته هم سابقه داشته است.

بروجردی خاطر نشان کرد:هدف آمریکا و غرب از تحریم جمهوری اسلامی ایران متوقف کردن برنامه هسته ای کشورمان است اما کشور ما بر اساس مقررات آژانس و در چارچوب منافع ملی تصمیم گیری می کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٩-١٣٩١, ٢١:٠٩

   

پر مبحث ترین ها