سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توصیه‌های رئیس‌جمهور به استاندار جدید قم/ برقراری ارتباط مناسب با مراجع ومردم

دکتر حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت و پس از انتخاب استاندار جدید قم، با اشاره به جایگاه این استان گفت: وجود آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، حضور مراجع تقلید و برخورداری از مردمی انقلابی و متدین، چنین جایگاه ویژه و مهمی را برای قم رقم زده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،‌ حسن روحانی با اشاره به نقش تعیین کننده و جایگاه والای قم در فرهنگ دینی، سیاسی و اجتماعی کشور گفت: وجود آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) بعنوان ملجأ شیعیان و مسلمانان جهان، فعالیتِ پر افتخار بزرگترین حوزه علمیه شیعه جهان، حضور مراجع عظام تقلید و برخورداری از مردمی انقلابی و متدین، چنین جایگاه ویژه و مهمی را برای قم رقم زده است.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی هم به رفعت جایگاه قم کمک کرده است، گفت: درپرتو انقلاب اسلامی، ماهیت اجتماعی وسیاسی حوزه که تقریبا از جامعه مخفی بود، آشکارتر شد و نام قم بیش از پیش متجلی شده و جایگاه سیاسی مهمی در دنیا پیدا کرد.

روحانی با بیان اینکه نقش مردم قم و بویژه زنان این شهر در شکل گیری انقلاب اسلامی فوق العاده و بسیار تاثیرگذار بوده که کمتر مورد اعتنا قرار گرفته است، گفت: مردم قم و از جمله زنان شجاع این شهر در سالهای 42 ، 56 و57 بویژه در قیام پانزده خرداد 42 در قم نقش بسیار مهمی در نهضت اسلامی داشتند و بدون اغراق پیشتاز این مسیر بوده اند.

رئیس جمهور افزود: امروز نیز حوزه علمیه قم، بزرگترین مرکز نشر آثار اسلام و تشیع و مهمترین مرجعِ دانش فقه و اصول، تفسیر، کلام و فلسفه و سایر علوم اسلامی است؛ بگونه ای که هیچ مرکزی را در دنیا به این جامعیت نداریم

حسن روحانی با تاکید بر این نکات، استاندار جدید قم را به توجه کامل به همه این ویژگیها و برقراری ارتباط مناسب با مراجع بزرگوار، علما و فضلا توصیه نمود و افزود: مراجع عظام تقلید تنها مرجع امور فقهی مردم نیستند بلکه مورد رجوع مردم در همه امور هستند و خواست مردم متوجه آنان است، بنابراین بایستی بگونه ای تدبیر شود که امکان آگاهی از دیدگاه ارزشمند آنان، مسایل و رهنمودهایی که اعلام می کنند فراهم شود.
رئیس جمهور با تاکید به رعایت اعتدال و عقلانیت واقعی توصیه کرد که امروز باید جامعه به سمت آرامش واقعی سوق پیدا کند و مجالی برای حرکت های افراطی نباشد.

دکتر روحانی ضمن گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه و تبریک به حوزویان و دانشگاهیان و اظهار امیدواری برای نزدیکی بیشتر این دو نهاد و قشر تاثیر گذار گفت: وحدت حوزه و دانشگاه یکی از اهداف ملی ما و تاثیرگذار در آینده کشور و استقلال و وحدت ملی است.
رئیس جمهور با ادای احترام به شهید مفتح گفت : ایشان از ثمرات حوزه علمیه بود و نقش مهمی در اوج گیری انقلاب اسلامی و بویژه ارتباط حوزه و دانشگاه داشت و شهادت ایشان در دانشگاه، نقطه عطفی در حرکت وحدت حوزه و دانشگاه محسوب می شود.

مصوبات هیأت دولت
در جلسه امروز هیأت دولت بامعرفی وزیر کشور و کسب رأی اعتماد هیأت دولت ،حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی منش به عنوان استاندار جدید قم معرفی شد.

هیأت دولت همچنین با تثبیت قیمت شیرخام و فرآورده های لبنی تا پایان سال 1392 موافقت کرد.
تصویب لایحه اساسنامه سازمان فرهنگی هنری فارسی زبانان با حضور کشورهای ایران، افغانستان و تاجیکستان و تصویب برنامه بهینه سازی پایش، حفظ بهره برداری و مدیریت جنگل های کشور از دیگر مصوبات امروز هیأت دولت بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٩-١٣٩٢, ١٣:۵٨

   

پر مبحث ترین ها