سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فعالان سیاسی استان قم ابراز داشتند

انتخاب استاندار قم وزیدن نسیم دولت تدبیر و امید در این استان

انتخاب حجت الاسلام صالحی منش در این مقطع نشان می دهد که دولت تدبیر و امید پیام انتخابات 24 خرداد مردم را شنیده است،
پس از هفته ها انتظار بالاخره مردم استان قم نیز استاندار خود را مانند سایراستان ها شناختند، اگرچه انتخاب استاندار جدید قم شاید بیش از آنچه انتظار می رفت به طول انجامید اما نهایتا با انتخاب حجت الاسلام محمدصادق صالحی منش این انتظار به سرآمد و بازوی اجرایی دولت تدبیر و امید در استان قم مشخص شد. دکتر حسن روحانی، هفته گذشته استاندار جدید قم را با توجه به روابط دولت و مراجع عظام طی سال های اخیر و با این جمله که مراجع تقلید تنها مرجع امور فقهی مردم نیستند بلکه مورد رجوع مردم در همه امور هستند، راهی قم کرد.
رئیس جمهوری اسلامی ایران ضمن برشمردن نقش مردم این استان در پیروزی انقلاب اسلامی و نقش مهم قم در جهان اسلام، با تاکید به رعایت اعتدال و عقلانیت واقعی، توصیه کرد که امروز باید جامعه به سمت آرامش واقعی سوق پیدا کند و مجالی برای حرکت های افراطی نباشد.
با این جملات حجت الاسلام محمد صادق صالحی منش استاندار قم شد و ساختمان استانداری در خیابان ساحلی برای خدمت به مردم پذیرای وی خواهد بود.
نکته قابل توجه پس از انتخاب صالحی منش به عنوان استاندار قم استقبال گروه ها، افراد، چهره ها و جناح های مختلف از انتخاب وی در این منصب بود.

قم می تواند پایگاه جریان اعتدالی در کشور باشد

نماینده سابق مردم قم در دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه انتخاب حجت الاسلام صالحی منش در این مقطع نشان می دهد که دولت تدبیر و امید پیام انتخابات 24 خرداد مردم را شنیده است، گفت: مردم با این انتخابات نشان دادند که از تندروی خسته شده اند و از افراط و تفریط ناراحت اند و دل خوشی از آن ندارند.
علی بنایی افزود: قم استانی است که ظرفیت های ویژه ای دارد و با توجه به این ظرفیت ها می تواند حقیقتا پایگاه جریان اعتدالی در کشور باشد. همچنین اعتدال باید هم از لحاظ عملی و هم از لحاظ نظری تعریف شود، حضور جناب صالحی منش در سمت استاندار قم می تواند به تحقق این امر کمک کند.
وی با بیان اینکه از استاندار جدید انتظار می رود که در راستای انجام اقدامات اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی با دیدی کارشناسانه و پرهیز از بی قانونی و بی توجهی به قانون عمل کنند، گفت: چرا که زمینه اصلی توسعه اعتدال قانونگرایی است، امیدواریم در این شرایط جناب صالحی منش بتوانند از ظرفیت های حوزه علمیه قم نیز استفاده کنند.
مشاور پارلمانی رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: ازمهمترین دغدغه های کنونی در استان قم یکی توجه به بخش عمرانی و دیگر توجه به مباحث اجتماعی و اقتصادی همچون اشتغال است، در این استان نیازهایی طی سال های گذشته ایجاد شده که باید مورد توجه مدیریت جدید باشد و این مجموعه در جهت حل این نیازها به دنبال برنامه ریزی دقیق و جذب سرمایه گذاری در استان باشد.

صالحی منش روحیه ایجاد تعادل در رفتار با گروه ها را دارد

نماینده طلاب قمی حوزه علمیه قم نیز در گفتگو با خبرنگار 19 دی گفت: با توجه به شناخت بنده از جناب صالحی منش، ایشان یک روحانی با فضل و کمالات شناخته می شوند و نزد مراجع و علما و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز شناخته شده هستند، ایشان برای برای علما و سران کشور آشنا است، اگرچه ممکن است به دلیل سابقه فعالیت ایشان در عرصه هایی که چندان در انظار عمومی نبود بین مردم به آن صورت شناخته نشوند اما در بین مسئولان و سران کشور کاملا شناخته شده هستند.
حجت الاسلام داود نمازی تاکید کرد: در فضای کنونی کشور که یک آرامش و تعادلی ایجاد شده است و جناب صالحی منش روحیه ایجاد تعادل بین گروه ها و دوری از جناحگرایی را دارند، درواقع ما شاهد هستیم که از سوی گروه ها و طیف های مختلف سیاسی نسبت به انتخاب ایشان استقبال صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه صالحی منش نه تنها در هیئت دولت با رایی بالا به عنوان استاندار انتخاب شدند بلکه مورد تایید روسای قوای مقننه و اجرایی نیز هستند، گفت: این مسئله در کنار استقبال گروه ها مختلف در استان نشان دهنده محبوبیت ایشان است، با توجه به اینکه دکتر روحانی رئیس جمهور هستند و با توجه به اینکه طی سال های اخیر و در دولت سابق حرمت و احترام لازمی که باید به مراجع گذاشته می شد رعایت نشد، از جناب حجت الاسلام صالحی منش انتظار می رود تا در اولین اقدامات این ارتباط بازوی اجرایی دولت در قم را با مراجع تقلید بهبود ببخشند و از صحبت های مراجع و راهنمایی های ایشان برای پیشرفت امور بیشترین استفاده را بکنند.
نمازی افزود: همچنین با توجه به وجهه فرهنگی استان قم انتظار می رود تا ایشان برنامه های فرهنگی مد نظرشان را عملی کنند، نیروهای انقلابی و متعهد به نظام و امام و رهبری را دوباره برگردانند و همچنین کارهای عمرانی را ادامه دهند تا عقب ماندگی های استان قم به سرعت از بین برود.

صالحی منش الگوی مهم خدمت در عرصه های مختلف به کشور است

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و قائم مقام این حزب در استان قم پیرامون انتخاب استاندار جدید قم به خبرنگار ما گفت: انتخاب شایسته جناب حجت الاسلام صالحی منش که از فضلای ارزشمند حوزه علمیه قم و شخصیتی که سال های متمادی است در شهر قم حضور دارند و به نوعی قمی نیز محسوب می شوند بسیار ارزشمند است.
محمد حسن ذاکری افزود: ایشان از مبارزین انقلاب اسلامی به حساب می آیند و قبل از انقلاب در بین نیروهای این شهر نقش مهمی در هماهنگی فعالیت های انقلابی و راه اندازی راهپیمایی ها داشتند، حضور ایشان بعد از انقلاب اسلامی در جایگاه های حساسی چون سپاه پاسداران، بیت امام راحل و مقام معظم رهبری از ایشان یک الگوی مهم در عرصه های مختلف خدمت به نظام مقدس جمهوی اسلامی ساخته است.
قائم مقام حزب موتلفه اسلامی در استان قم یکی از مهمترین نقاط قوت صالحی منش را ارتباط عمیق و گسترده ایشان با بیت امام راحل و دفتر مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت: اعتمادی که دولت تدبیر و امید نسبت به ایشان نشان داد و بعد از مدت ها انتظار یک شخصیتی مانند ایشان را انتخاب کردند و به هر حال با تعابیر کم نظیری ایشان را به قم بدرقه کردند موجب شد تا فصل جدیدی در بحث مدیریت قم باز شود.
وی با بیان اینکه یک همچین شخصیتی که دارای ارتباطات گسترده است و مورد اطمینان علما، مراجع و بزرگان کشور است می تواند گام های مهمی در جهت توسعه و عمران همه جانبه شهر کریمه اهل بیت (ع) بردارد، گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری قم دارای عقب ماندگی های انباشته است و امیدواریم با همت عالی، این روحانی عزیز و مبارز و انقلابی که جز نیروهای مهم این نظام هستند برای رفع این عقب ماندگی ها یک حرکت جهادی انجام دهند و انشاالله در دوره مسئولیت ایشان شاهد حرکت چشم گیر توسعه ای در قم باشیم.

نسیم دولت تدبیر و امید در استان قم وزیدن گرفت

مهند س طیبی رئیس ستاد دکتر حسن روحانی در قم با بیان اینکه با انتخاب آقای صالحی منش تازه نسیم دولت تدبیر و امید در استان قم وزیدن گرفته است گفت : انتخاب استاندار قم خیلی دیرانجام شد ولی این تا خیر منجر به انتخاب شایسته ای شد که رضایت مجموعه هارا فراهم کرد .
وی ابراز امیدواری کرد با انتخاب استاندار جدید شاهد همگرایی مجموعه های دلسوز نظام وانقلاب وانزوای افراطیون در قم باشیم
طیبی تصریح کرد : اصول گرایان معتدل و اصلاح طلبان معتدل با انتخاب آقای صالحی منش خوشحال شدند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٩-١٣٩٢, ٢١:٣٢

   

پر مبحث ترین ها