سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روان‌بخش از مثلاً خطاطي تا تبرئه

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان قم نيز با صدور اطلاعيه‌اي با بيان اينكه آنچه در حرم حضرت معصومه(س) اتفاق افتاد چيزي نبود جز حاصل سازمان‌دهي صورت‌گرفته توسط گروه و يا افراد خاص آورده است. پيش‌از غائله يكي‌از همكاران جناب آقاي روان‌بخش طي تماس تلفني درخواست تغيير سخنران را داشته‌اند.
خبرگزاري فارس به نقل از روان‌بخش خبر از تبرئه 3 نفر از متهمان فتنه 22 بهمن قم داد.

حجت‌الاسلام قاسم روان‌بخش از فعالان مؤسسه آيت‌ا... مصباح كه متهم‌به همدستي و نقش‌‌داشتن در اين غائله است، به فارس گفت: جلسه دادگاه ويژه روحانيت يكشنبه 11 اسفند برگزار شد. در آن جلسه از بنده و دو نفر ديگر از دوستان مؤسسه امام خميني(ره) به‌دليل گزارش مجلس براي حضور در دادگاه دعوت شده بود. در آن جلسه دادگاه، كيفرخواست قرائت شد و پس از آن نيز با ادله متقن خود دفاع كرديم كه نقشي در آن ماجرا نداشته و مباحث مطرح در گزارش، اتهامي بيش نيست.
روان‌بخش از مثلاً خطاطي تا تبرئه

عضو هيأت علمي مؤسسه امام خميني(ره) در ادامه از تبرئه خود و دو نفر از افراد حاضر در مؤسسه امام خميني(ره) در جريان اين پرونده خبر داد و همچنين تأكيد كرد: روز چهارشنبه 21 اسفند خواستند به دادگاه برويم و در آن‌جا حكم تبرئه را به ما ابلاغ كردند.
روان‌بخش از مثلاً خطاطي تا تبرئه

تبرئه خوداعلامي روان‌بخش در حالي‌است كه وي در مقاله‌اي كه در وبلاگ خود منتشر كرده در پاسخ به گزارش تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي دربارة فتنه 22 بهمن قم در بند 5 مقاله‌اش آورده است: يكي‌از مواردي كه مبناي گزارش مذكور قرار گرفته تهيه تعدادي پلاكارد براي راهپيمايي 22 بهمن است كه شعارها روي آن مشخص است و هيچ ارتباطي با شخص لاريجاني ندارد. اين‌گونه پلاكاردها هر ساله توسط نگارنده (روان‌بخش) تهيه و در ميان راهپيمايان توزيع مي‌شود و البته اين اقدام هيچ ارتباطي به هفته‌نامه پرتو ندارد. بنابراين اتهام‌هايي كه در آن گزارش نسبت به نشريه پرتو آمده خلاف واقع است. بنابراين اصل اينكه وي شب حادثه متن‌هايي را نوشته و در اختيار ديگران قرار داده پذيرفته است فقط گفته است ارتباطي با پرتو ندارد.
و اما آنچه در گزارش مجلس آمده بود از اين قرار است:
روز قبل از راهپيمايي 22 بهمن 91 يكي‌از افراد حلقه پرتو، فرد ديگر معلومي را احضار مي‌نمايد و از ايشان مي‌خواهد نيروهاي خود را براي نقش‌آفريني در شبستان حرم مطهر حضرت معصومه(س) فراخواند و همچنين خطاط و امكانات لازم را براي شب 21/11/91 در محل دفتر هفته‌نامه مذكور آماده مي‌نمايد (مستندات آن در پرونده قضايي وي موجود است). متون و شعارهاي مدنظر توسط افرادي از حلقه پرتو ارائه شده و توسط خطاط مورد نظر به‌صورت دست‌نوشته آماده تحويل وي مي‌شود كه برابر اظهارات نامبرده به ايشان مأموريت داده مي‌شود كه شما به‌عنوان فرمانده ميدان مسئوليت داريد نيروهاي خود را جمع‌آوري كرده و با در دست گرفتن دست‌نوشته‌ها در محل سخنراني دكتر لاريجاني اعتراض خود را به ايشان نشان دهيد.

از سوي ديگر شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان قم نيز با صدور اطلاعيه‌اي با بيان اينكه آنچه در حرم حضرت معصومه(س) اتفاق افتاد چيزي نبود جز حاصل سازمان‌دهي صورت‌گرفته توسط گروه و يا افراد خاص آورده است. پيش‌از غائله يكي‌از همكاران جناب آقاي روان‌بخش طي تماس تلفني درخواست تغيير سخنران را داشته‌اند.
روان‌بخش از مثلاً خطاطي تا تبرئه

در عكس‌هاي منتشر شده از غائله 22 بهمن، عكسي وجود دارد(عكس فوق) كه مردم قم اغلب او را كه نشريه پرتو را با صداي بلند در نماز جمعه مي‌فروخت، مي‌شناسند. عكس و حركات و رفتارهاي وي درحالي‌كه يكي‌از دست‌نوشته‌هاي كذايي را به‌دست گرفته است، گوياي بسياري از حرف‌هايي است كه اين روزها كسي نمي‌تواند آن‌ها را اثبات كند!
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٢-١٣٩٢, ١١:١٢

   

پر مبحث ترین ها