سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحانی: پس گرفتن حقوق ملت، معضل شده است

وی با تاکید بر اینکه باید همه قوا و مسوولان برای حل و فصل مشکلات مردم با یکدیگر همکاری کنند، افزود: امروز وظیفه همه ماست که فشارهای ظالمانه ناشی از تحریم های ناروا علیه ملت را مرتفع کنیم تا شاهد آینده ای بهتر برای کشور باشیم.
رییس جمهوری با ابراز تاسف از سوء استفاده برخی افراد از شرایط تحریم کشور گفت: عده ای مدعی بودند که می توانند تحریم ها را دور زده و آثار تحریم را از بین ببرند، اما آنها در عمل ملت و منافع ملی را دور زدند بطوریکه امروز پس گرفتن حقوق مردم از این افراد به یک معضل تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» در دیدار مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه مردم ایران برای حفظ آرمان هایشان در برابر فشارها ایستادگی کرده اند و می کنند، اظهار داشت: وظیفه داریم با برنامه ریزی و تدبیر، زمینه های لازم را برای کاهش مشکلات داخلی و خارجی و توسعه کشور فراهم آوریم.

وی با تاکید بر اینکه باید همه قوا و مسوولان برای حل و فصل مشکلات مردم با یکدیگر همکاری کنند، افزود: امروز وظیفه همه ماست که فشارهای ظالمانه ناشی از تحریم های ناروا علیه ملت را مرتفع کنیم تا شاهد آینده ای بهتر برای کشور باشیم.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد استان یزد، اظهار داشت: این استان می تواند به قطب سلامت و علمی کشور تبدیل شود و مردم یزد به خوبی قابلیت ساماندهی مشکلات و جذب سرمایه گذاری برای توسعه استان را دارند.

روحانی کم آبی و محدودیت منابع آب شیرین را یکی از بزرگترین معضلات کشور بویژه در استان یزد دانست و با بیان راهکارهای مطرح برای مواجهه با بحران کم آبی، بر استفاده و بهره وری درست از منابع آبی کشور بویژه در بخش کشاورزی تاکید کرد.

رییس جمهوری مشارکت بخش خصوصی برای اتمام طرح های نیمه تمام و نیز تامین آب شرب مورد نیاز صنایع، کشاورزی و آشامیدنی مردم را ضروری خواند و از حمایت همه جانبه دولت برای حفظ محیط زیست و مبارزه با پدیده بیابان زایی و ریزگردها خبر داد.

روحانی یزد را از مراکز مهم گردشگری کشور توصیف کرد و با اشاره به جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرهای استان یزد، خواستار حفظ بافت سنتی و احداث مراکز گردشگری و اقامتی این استان شد.

پیش از سخنان رییس جمهوری نمایندگان استان یزد با بیان برخی از مهمترین مشکلات شهرهای این استان از جمله، محدودیت منابع آب، تشدید پدیده ریزگردها، افزایش مهاجرت، شهرنشینی، حضور پناهندگان افغان، دو رقمی شدن نرخ بیکاری و کاغذ بازی اداری، راهکارهای خود را برای حل این مشکلات ارائه کردند.

نمایندگان استان یزد با اشاره به ظرفیت های این استان در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی و وجود توانمندی در جذب سرمایه گذاری، خواستار برنامه ریزی دولت برای تامین بودجه استان، اتمام طرح های نیمه تمام و ایجاد صنایع مادر و جانبی نظیر طرح های مرتبط با انرژی خورشیدی شدند.

نمایندگان استان یزد همچنین از سیاست های دولت یازدهم که منجر به تقویت حس اعتماد مردم به حاکمیت، افزایش امید به آینده و ایجاد آرامش در کشور شد، قدردانی کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٢-١٣٩٢, ١۵:٣٧

   

پر مبحث ترین ها