سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

تصور اداره کشور با افکار انحصاری، اشتباه است

بندبند اصول قانون اساسی بر کرامت انسان‌ها، آزادی مردم و حقوق شهروندی تأکید دارد و هرکس که مسئول می‌شود، باید تلاش کند تا ایران به عظمتی که استحقاق مردم آن است،
وزیر ورزش و جوانان، جمعی از نمایندگان مجلس، رئیس و معاونان کتابخانه ملی، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر تهران، رئیس و معاونان مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری، جمعی از روحانیون و مسئولان و رؤسای نهادها و سازمان‌های مختلف از بخش‌های دولتی، تعاونی و خصوصی، با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیدار کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدارهای جداگانه که در ادامه دیدارهای نوروزی مسئولان کشوری و لشکری پیش از ظهر امروز انجام شد، با تبریک سال نو و آزادی مرزبانان ایرانی، بر لزوم تقویت وحدت همه اقوام و پیروان ادیان و مذاهب در ایران اسلامی تأکید کرد و گفت: جغرافیای ایران در طول تاریخ زیستگاه مسالمت‌آمیز همه ایرانیان بوده و خواهد بود و کسی حق ندارد به بهانه‌های دینی، قومی و مذهبی، امنیت اجتماعی دیگران را مخدوش کند.

هاشمی رفسنجانی درباره نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری، فرهنگ را عصاره ملت‌ها و فهم معارف دین اسلام دانست و با برشمردن مواردی از بایدها و نبایدهای اخلاقی، تاکید کرد: فرهنگ که ریشه در اخلاقیات اسلامی و انسانی دارد، با ظاهرسازی، شعار و حتی زور نهادینه نمی‌شود، بلکه خاستگاه آن باور و عقاید مردم است که اگر به آن برسند، برای ماندگاری آن تلاش می‌کنند.

وی با ابراز نارضایتی از نگاه باندی و جناحی برخی گروه‌ها به منافع ملی، گفت: همه دم از دفاع از اسلام، انقلاب اسلامی و ایران می‌زنند، اما در مسایل جزئی چنان بر طبل اختلاف با دیگران می‌کوبند که گویی هیچ وجه مشترکی با هم ندارند. هر جناحی که فکر می‌کند می‌تواند با افکار انحصاری کشور را اداره کند، اشتباه می‌کند.

هاشمی رفسنجانی، جمهوری اسلامی را تجربه خوبی برای مکتب اسلام و مذهب تشیّع در معرفی کارآمدی دین در اداره جامعه دانست و تصریح کرد: در چنین نظامی مردم نباید احساس کنند در زندگی شخصی آنها تجسس می‌شود یا شیشه خرده در نان آنان است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، قانون اساسی را میثاق ملی همه ایرانیان خواند و گفت: بندبند اصول قانون اساسی بر کرامت انسان‌ها، آزادی مردم و حقوق شهروندی تأکید دارد و هرکس که مسئول می‌شود، باید تلاش کند تا ایران به عظمتی که استحقاق مردم آن است، برسد.

وی همدلی و وحدت را رمز پیروزی مردم مبارز انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانست و یادآور شد: امروز هم تداوم انقلاب و حفظ دستاوردهای سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی آن در سایه وحدت همه اقشار مردم است.
در آغاز هریک از دیدارها، مسئولان با تبریک سال نو، به تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمان‌ها و نهادهای متبوع خویش پرداختند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠١-١٣٩٣, ٢٠:۴٣

   

پر مبحث ترین ها