سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فولاد خوزستان قهرمان لیگ برتر شد

تیم فوتبال پرسپولیس تهران هم با برتری یک برصفرمقابل استقلال صنعتی خوزستان به عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر باشگاه های کشور دست یافت و راهی لیگ قهرمانان آسیا شد.
تیم فوتبال فولاد خوزستان برای دومین بار قهرمان لیگ برتر شد.

به گزارش 19دی، تیم فوتبال فولاد خوزستان با 57 امتیاز قهرمان سیزدهمین دوره لیگ برتر شد.

فولاد خوزستان قهرمان لیگ برتر شد


تیم فولاد روز جمعه در هفته سی‌ام رقابت‌های لیگ برتر موفق شد با نتیجه یک بر صفر میزبانش گسترش فولاد تبریز را شکست دهد و به دومین قهرمانی‌اش در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر برسد.
فولادی‌ها نیمه اول را با تک گل مهرداد جماعتی در دقیقه 37 با برتری یک بر صفر به رختکن رفتند.
اوایل نیمه دوم هر دو تیم بازی را در وسط زمین پیگیری می‌کردند و تیم‌ها فرصت چندانی نداشتند. در ادامه بازی در دقیقه 65 گسترش فولاد صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که نتوانست آن را وارد دروازه حریف کند.
ایمان موسوی در دقیقه 90+ 2 از بازی اخراج شد.
برای این دیدار حدود 50 تماشاگر فولادی به تبریز آمده‌ بودند و تیم‌شان را تشویق می‌کردند.
از سوی دیگرتیم فوتبال پرسپولیس تهران با برتری یک برصفرمقابل استقلال صنعتی خوزستان به عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر باشگاه های کشور دست یافت و راهی لیگ قهرمانان آسیا شد.

سرخپوشان تهران که شانس اندکی برای رسیدن به قهرمانی داشتند در هفته سی ام و پایانی لیگ برتر باشگاه های کشور در ورزشگاه غدیر اهواز مهیمان استقلال صنعتی خوزستان بود و این دیدار را با تک گل «محمد عباس زاده» که دقیقه 30 از روی نقطه

پنالتی به دست آمد به سود خود پایان دادند.
با این اوصاف پرسپولیس با کسب 55 امتیاز به عنوان نایب قهرمانی رسید تا پس از دو فصل غیبت، مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند.
در پایان سی‌امین دوره لیگ برتر تیم‌ پرسپولیس با 55 امتیاز، نفت با 54 امتیاز و تفاضل گل16+، سپاهان با 54 امتیاز و تفاضل گل 16+ (گل زده کمتر نسبت به نفت) و استقلال با 53 امتیاز به تر تیب در رده‌های دوم تا پنجم لیگ جای گرفتند.
، علاوه بر تراکتورسازی که با قهرمانی در جام حذفی جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را گرفته بود تیم‌های فولاد و پرسپولیس به صورت مستقیم و تیم نفت به پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا راه یافتند
تیم داماش پس از مس کرمان به عنوان دومین تیم لیگ برتری با 25 امتیاز به لیگ دسته اول سقوط کرد. تیم مس کرمان هفته گذشته از لیگ برتر سقوط کرده بود.
کریم انصاریفرد با گلی که از روی نقطه پنالتی در اواسط نیمه دوم وارد دروازه تیم استقلال تهران کرد جمع گل‌های خود را به عدد 14 رساند و به عنوان بهترین گلزن این فصل رقابتهای لیگ برتر فوتبال برگزیده شد
هفته سی‌ام و پایانی سیزدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر فوتبال به طور همزمان از ساعت 19 روز جمعه برگزار شد که در پایان این مسابقات نتایج زیر به دست آمد:

* استقلال تهران یک - تراکتورسازی تبریز ی 3
گل‌ها: حنیف عمران زاده(44) برای استقلال - فرشاد احمدزاده(31)، محمد نصرتی(52) و کریم انصاریفرد(74- پنالتی) برای تراکتورسازی
* سپاهان اصفهان صفر - نفت تهران صفر

* استقلال صنعتی خوزستان صفر - پرسپولس تهران یک
گل: محمد عباس‌زاده(32- پنالتی) برای پرسپولیس

* گسترش فولاد تبریز صفر - فولاد خوزستان یک
گل: مهرداد جماعتی(37) برای فولاد

* فجرسپاسی شیراز 2 - ملوان بندر انزلی یک
گل‌ها: سیامک کوهنورد(9) و سمیر بکریچ(66) برای فجرسپاسی - امیرحسین فشنگچی(80) برای ملوان بندرانزلی
اخراج: سعید عزت اللهی(89- ملوان بندرانزلی)

* داماش گیلان یک - مس کرمان یک
گل‌ها: مسعود حسن زاده(82) برای داماش گیلان - احمد حسن زاده(43) برای مس کرمان

* راه‌آهن سورینت صفر - ذوب‌آهن اصفهان یک
گل: اسماعیل فرهادی(62)
* صبای قم صفر - سایپا البرز صفر
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠١-١٣٩٣, ٢١:٠٨

   

پر مبحث ترین ها