سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی:

برخی برای کوبیدن دولت دست به هر کاری می زنند

بروز شده : ٧-٠٢-١٣٩٣, ١٣:٢٩    نسخه چاپی    
سی دی «من روحانی هستم» دروغی بزرگ به تاریخ است و برخی ها فکر می کنند با تهیه این سی دی انتقام گرفته اند اما این کارها برای مردم نان و آب نمی شود. بعدا صدای شان هم در می آید که چرا نگذاشتید این سی دی پخش شود. رونق تولید با دعواهای سیاسی درست نمی شود.
رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از پخش سی دی «من روحانی هستم»، گفت: برخی ها مشی مارکسیستی دارند و برای کوبیدن دولت به هر کاری دست می زنند و سی دی های خلاف واقع منتشر می کنند.
علی لاریجانی روز یکشنبه در دیدار با اعضای تشکل های کارگری و بسیج کارگران که در تالار مدرس مجلس شورای اسلامی برگزار شد این مطلب را عنوان کرد. گزيده اي از اظهارات علي لاريجاني را به نقل از ايرنا مي‌خوانيم:

سی دی «من روحانی هستم» دروغی بزرگ به تاریخ است

فضای سیاسی کشور باید به سمت بستر سازی برای تولید حرکت کند. دعواهای سیاسی مشکلات کشور را حل نمی کند و این دعواها چیزی نیست جز متفرق کردن ذهن ها به سمت و سویی دیگر. مثلا برای متفرق کردن ذهن ها چند روز پیش سی دی «من روحانی هستم» منتشر شد که آقای روحانی را در آن به دست داشتن در ماجرای «مک فارلین» متهم کردند که این دروغی بزرگ است.

به كساني كه اين سی دی را ساخته و منتشر توصيه مي كنم،‌ حداقل در این زمینه از بزرگانی که در جریان انقلاب بودند درباره این موضوع سوال می کردید تا آنها به شما نیز می گفتند که البته مستندی که شما تهیه کرده اید خلاف واقع است و به تاریخ هم دروغ می گویید.

سی دی «من روحانی هستم» دروغی بزرگ به تاریخ است و برخی ها فکر می کنند با تهیه این سی دی انتقام گرفته اند اما این کارها برای مردم نان و آب نمی شود. بعدا صدای شان هم در می آید که چرا نگذاشتید این سی دی پخش شود. رونق تولید با دعواهای سیاسی درست نمی شود.
تهیه چنین سی دی هایی درست نیست، درست است که آزادی بیان است اما قرار نیست هر کاری که دلمان خواست انجام دهیم. دود این کارها به چشم طبقات ضعیف جامعه می رود و حرکتی مسوولیت ساز در کشور نمی باشد.

در شرایط حاضر کشور، مصاف های مهمی در مسائل خارجی داریم و مشکلات کنونی اقتصاد کشور نیز بر این موضوع سایه افکنده که باید با حل این دو مشکل فضای آرامی برای سرمایه گذاری ایجاد کنیم تا مشکل اقتصاد کشور حل شود.

من نمی گویم آرامش گورستانی باید در کشور حاکم باشد. اما دروغ گفتن و سی دی درست کردن و متهم کردن افراد کاری ناصحیح است. این چه کاری است که برای کسی که مسوولیت اجرایی کشور را برعهده دارد سی دی دروغ تهیه می کنید.
برخی ها مشی مارکسیستی دارند و این مردانگی نیست که برای رسیدن به اهدافمان از هر حربه ای استفاده کنیم.

برخی ممکن است سبک دوستان دولت را نپسندند خب باید نقد منصفانه داشته باشند نه اینکه از هر ابزاری برای کوبیدن دولت استفاده کنند. منتقدان دولت در مجلس نیز باید حرف خود را بزنند اما آراستگی و متانت را فراموش نکنند. باید کشور در فضای منطقی و معقولی به حرکت خود ادامه دهد.

مشکلات اقتصادی کنونی ناشی از مدیریت سال های قبل است

وضعیت اقتصادی کنونی ناشی از مدیریت سال های قبل است در حالی که کشور ثروتمندی هستیم اما به دو دلیل مهم دچار مشکلات اقتصادی شدیم. دلیل اول بزرگ شدن حجم دولت است زیرا با وسیع شدن دامنه اختیارات دولت هرچه منابع مالی از فروش نفت و گاز به دست می آوردیم باید هزینه جاری کشور می شد.

سال گذشته 90 درصد بودجه کشور صرف هزینه های جاری دولت شده است. هرچه نفت و گاز بفروشیم ثروت ملی است که باید صرف تولید شود و اگر آن را صرف هزینه های جاری کنیم چیزی برای اشتغال و کاهش تورم نخواهیم داشت. در سال های گذشته بخش های جدید به وزارتخانه ها اضافه می شد که این مشکلی تاریخی برای کشور ایجاد کرد لذا این بحث ها بودجه خور شدند و چیزی برای عمران باقی نماند.

دلیل دوم مشکلات به وجود آمده طی سال های گذشته را برنامه ریزی نادرست اقتصادی بود. درآمد حاصل از فروش نفت و گاز کم نداشتیم و چیزی حدود 600 میلیارد دلار از این محل عاید کشور شد اما هرگز آن را در تولید هزینه نکردیم.

این برنامه ریزی های دولت طی سال های گذشته نادرست بود ولی به شکلی در افکار عمومی عنوان می شد که کارهای ما راه حلی بزرگ برای حل مشکلات کشور است.

حالا باید این دو نقص را برطرف کنیم یعنی دولت را کوچک و کارخانه ها بزرگ شوند زیرا وزارتخانه بزرگ سربار دولت است و فقط وظیفه آن نظارت و اجرای قوانین می باشد.

باید همه کمک کنند تا شرایط خوبی برای اشتغال و تولید در کشور ایجاد شود. باید در کشور انتقاد باشد اما گفت و گوها صریح و انتقادها منصفانه صورت گیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٢-١٣٩٣, ١٣:٢٩

   

پر مبحث ترین ها