سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی:

اقلیت افراطی، فرصت طلبی می کنند

اقلیتی افراطی همیشه فرصت طلبی می کنند و می خواهند با سوء استفاده از مفاهیم مقدس در جامعه، اهداف باندی را تأمین کنند.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقلیتی افراطی همیشه فرصت طلبی می کنند و می خواهند با سوء استفاده از مفاهیم مقدس در جامعه، اهداف باندی را تأمین کنند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز (چهارشنبه) در دو دیدار جداگانه با مسوولان استان قزوین و سازمان ثبت احوال کشور، تلاش برای پیشرفت کشور و تسهیل امور مربوط به مردم را ضروری دانست و اظهار داشت: هر وقت که نظام برای تقویت جایگاه خویش فراخوان می دهد، مردم با شوق و اشتیاق می آیند و دفاع از انقلاب اسلامی را وظیفه خود می دانند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اصالت تفکر اسلامی و مقبولیت آن نزد اکثریت جامعه و یادآوری تندروی هایی که از اوایل انقلاب تاکنون انجام می شود، افزود: افراط و تفریط وجه مشترک افکار و رفتار آنهاست که در همه جناح ها وجود دارند.

هاشمی رفسنجانی بحث صدور انقلاب را مصداقی برای فهم نادرست افراطیون از شعارهای جامعه دانست وگفت: منظور تسخیر کشورها و دخالت در امور داخلی دیگران نبود بلکه می گفتیم افکار اسلامی را آن قدر تابناک می دانیم که با عملکرد درست دل ها را تسخیر می کند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اهداف تأسیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت:هر یک از دانشجویان خارجی آن دانشگاه می توانستند سفیر تمدن ایران و فرهنگ اسلامی در کشورهای خود باشند که متأسفانه این مهم به دلایل روشن و قابل حل، محقق نشده است. هاشمی رفسنجانی در پاسخ به اظهار تشکر مسؤولان قزوین که استان شدن آن را هدیه دولت سازندگی به مردم آن خطّه می دانستند، گفت: با آگاهی کامل و مشاوره با کارشناسان تشخیص دادیم که قزوین ظرفیت یک استان خوب و موفق را دارد و اعلام رسمی آن حق مردم قزوین بود.

در آغاز دیدار با استاندار استان قزوین، آیت الله تاکندی و جمعی از مسؤولان و روحانیون این استان ، ابتدا مرتضی روزبه استاندار قزوین، گزارشی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان ارایه داد و سپس دکتر نائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین با بیان آمار دانشجویان داخلی و خارجی و ظرفیت های علمی و آموزشی آن برای افزایش جذب دانشجویان خارجی به بیان برخی موانع و مشکلات پرداخت.

همچنین در دیدار دوّم نیز محمد ناظمی اردکانی، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور با ارائه گزارشی از وضعیت جمعیت کشور و برنامه های این سازمان برای تعویض کارت های ملی به کارت های هوشمند که قابلیت های زیادی برای تمرکز اطلاعات و آمار کشور خواهد داشت، بیان کرد و گفت: با دسترسی به اطلاعات متمرکز و جامع تر، مسیر برای تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها کلان هموارتر می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٢-١٣٩٣, ٢١:۴٧

   

پر مبحث ترین ها