سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله یزدی:

جامعه مدرسین بدون وابستگی به هیچ دولتی پشت سر رهبری ‌‌حرکت می‌کند

نهاد جامعه مدرسین مجموعه‌ای است که با وجود سبقه علمی و حوزوی نسبت به تمام مسائل جامعه حساسیت دارد.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نهاد جامعه مدرسین بدون وابستگی به دولت‌ها‌، تذکرات و اخطارهای لازم را نسبت به مسئولان از رئیس دولت تا وزرا و... داده و از مبانی عقیدتی و دینی دفاع می‌کند.

به نقل از دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت‌الله محمد یزدی در دیدار کارمندان دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تبریک فرا رسیدن ماه رجب، ضمن تقدیر از فعالیت کارکنان جامعه، به تبیین جایگاه و ماهیت نهاد جامعه مدرسین پرداخت و در بیاناتی اظهار داشت: این نهاد علمی، حوزوی و سیاسی با سابقه 50 ساله و متشکل از رجال و شخصیت‌های علمی، اجتماعی و سیاسی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. وجود اکثریت به اتفاق علما و فضلا و صاحب نظران حوزه علمیه قم که مرکز اصلی تبیین اعتقادات و مبانی اسلام است، جایگاه عظیمی به آن داده است.

وی وضعیت حوزه امروز را با گذشته بسیار متفاوت دانست و افزود: حوزه امروز با قریب به 100هزار طلبه و محصل و 30 تا 40 هزار طلبه خارجی رشد قابل توجهی نسبت به گذشته داشته است.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر ضرورت حساس بودن علما و روحانیت نسبت به مسائل روز بیان کرد: در شرایط امروز نمی‌توان نسبت به دنیا بی تفاوت بود.

وی با تأکید بر نقش مولفه رهبری در پیروزی‌های نهضت‌های مردمی و ناکامی‌های برخی نهضت‌های منطقه اضافه کرد: ناکامی برخی نهضت‌های منطقه و وضعیت اسفبار برخی کشورهای اسلامی همچون مصر، به دلیل نداشتن رهبری با کفایت بود. بر این اساس پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و ادامه روند کامیابی جمهوری اسلامی مدیون رهبری حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (دامت ظله) است. امام در واقع معجزه قرن بودند و به عنوان موسس انقلاب بزرگترین انقلاب تاریخ ایران را پی ریزی کردند.

به گزارش فارس، یزدی استقلال را یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب دانست و افزود: بعد از استقلال بود که روحیه خودباوری در جامعه شکل گرفت و ما امروز شاهد برکات این روحیه در توسعه و پیشرفت حوزه های مختلف هستیم.

وی ضمن تمجید از اقتدار روز افزون جمهوری اسلامی، عدم عملی کردن گزینه‌های نظامی علیه نظام اسلامی را نتیجه قدرت و استقلال ایران دانست و افزود: امروز تمام منافع غرب در منطقه در تیررس جمهوری اسلامی است و این موضوع خود موجب بازدارندگی دشمنان علیه ایران شده است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: وقتی برادران ما در جنوب لبنان در مقابل هجوم رژیم تا دندان مسلح اسرائیل مقاومت می‌کنند این نتیجه حمایت‌ها و ارتباطات جمهوری اسلامی با آنهاست.

وی همچنین ضمن اشاره به وقایع سوریه تصریح کرد: منافقین می‌گفتند ظرف چند هفته کار را تمام می‌کنند ولی می‌بینید 36 سال است که نظام اسلامی با اقتدار پیش می‌رود، تروریست‌های سوریه نیز از همان ابتدا ادعا می‌کردند ظرف چند هفته نظام سوریه را ساقط می‌کنند، حالا می‌بینید که پس از گذشت 35 ماه اسد اکثر مناطق سوریه را در اختیار دارد.
یزدی همچنین تروریست‌های سوریه را به عبور از تمام خطوط قرمز و دریدن پرده حیا و عفت متهم کرد و افزود: ببینید وقاحت در بیان آخوندهای درباری عربستان به اوج خود رسیده است و صریحا فتواهای خلاف شرع و عفت جامعه صادر می‌کنند و بزرگترین گناه‌ها را مرتکب می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به وجهه سیاسی جامعه مدرسین اظهار داشت: نهاد جامعه مدرسین مجموعه‌ای است که با وجود سبقه علمی و حوزوی نسبت به تمام مسائل جامعه حساسیت دارد و در عین اینکه به هیچ دولتی وابسته نیست، تذکرات و اخطارهای لازم را نسبت به مسئولان از رئیس دولت تا وزرا و... داده و از مبانی عقیدتی و دینی دفاع می‌کند.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم در تشکیلات جامعه مدرسین حضور داریم و پشت سر رهبری معظم و مراجع معزز حرکت می‌کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٢-١٣٩٣, ١٧:۴٢

   

پر مبحث ترین ها