سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلواپسان در قم وارد فاز جديد دلنگرانی شدند

بروز شده : ١-٠٣-١٣٩٣, ١۴:٣۶    نسخه چاپی    
بعد از برگزاري همایش منتقدان توافقنامه ژنو با عنوان "دلواپسيم" در اواسط ارديبهشت كه با واكنش منفي مردم ، مسئولان و دلسوزان كشور و نظام روبرو شد و موجب حمايت گسترده تر از پيش از سربازان نظام در مذاكرات هسته‌اي گرديد حالا دلواپسان و منتقدان هميشگي دولت از فاز "دلواپسيم" وارد فاز "نگرانيم" شده‌اند.
بر اساس پيامك‌هاي ارسالي به خبرنگاران قمي، همايش دلواپسان فرهنگي در قم برگزار خواهد شد.

به گزارش 19 دي‌ آنلاين، بعد از برگزاري همایش منتقدان توافقنامه ژنو با عنوان "دلواپسيم" در اواسط ارديبهشت كه با واكنش منفي مردم ، مسئولان و دلسوزان كشور و نظام روبرو شد و موجب حمايت گسترده تر از پيش از سربازان نظام در مذاكرات هسته‌اي گرديد حالا دلواپسان و منتقدان هميشگي دولت از فاز "دلواپسيم" وارد فاز "نگرانيم" شده‌اند.

امروز پنجشنبه پيامكي به خبرنگاران قمي ارسال شده است كه در آن برگزاري همايش بزرگ حوزويان با عنوان"ما نگرانيم" خبررساني شد. در متن اين پيامك آمده است: همايش بزرگ حوزويان(ما نگرانيم) لبيك به نداي رهبر معظم و مراجع تقليد در نگراني از رويكردهاي فرهنگي/ شنبه سوم خردادماه مدرسه فيضيه ساعت 17 و 30 دقيقه.

خبر برگزاري اين همايش در حالي صورت مي‌گيرد كه بر اساس پيگيري‌هاي خبرنگار 19 دي مديران و مسئولين حوزه علميه قم از برگزاري اين همايش عليه دولت با عنوان نگراني از رويكردهاي فرهنگي اظهار بي اطلاعي كرده‌اند.

انتشار خبر برگزاري اين همايش درست يك روز بعد از سخنان مهم آيت الله العظمي مكارم شيرازي درباره لزوم توجه جدي به موضوع پرهيز از تخريب و انقام جويي در انتقاد جاي تامل دارد.
آيت الله مكارم شيرازي روز چهارشنبه در درس خارج فقه خود بابيان اينكه انتقاد نباید همراه با تخریب و دروغ و تهمت و انتقام‌جویی باشد یا با هدف کوبیدن جناح مقابل و تسویه حساب شخصی و جناحی باشد، تاكيد كرد: ما می‌بینیم به مسائل فرهنگی بی‌توجهی شده و فساد اخلاق گسترش می‌یابد باید انتقاد کنیم منتها به قصد اصلاح نه تخریب و انتقاد سازنده و مفید و دوستانه نه مخرب و موذیانه و انتقام جویانه که این‌‌ همان شرایط امر به معروف و نهی از منکر است. اگر ما از این مرز تجاوز نکنیم خوب است.

هفته گذشته نيز آيت الله جواد فاضل لنكراني عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم و رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در ديدار حجت الاسلام والمسلمين داوود نمازي مشاور امور روحانيت وزير كشور، ماهیت تخریب‌های نابجا علیه دولت را خطرناک توصیف کرده و گفته بود: عده‌ای به بهانه مسائل فرهنگی به دنبال تخریب دولت هستند و می‌خواهند دولت را از قطار خدمت‌رسانی پیاده کنند.

بر اساس شنيده هاي خبرنگار 19 دي،برخی از طلاب فعال تيپ رزمي تبليغي 83 امام جعفر صادق(ع) قم و بعضي از اعضاي كميسيون فرهنگي مجلس كه منسب به جريان پايداري هستند وشورای جدید الورود موسوم به شورای هماهنگی اصولگرایان برگزار كننده همايش "ما نگرانيم" در حوزه علميه قم مي باشند.

برگزاري اين همايش در حالي است كه سردار فيروز آبادي رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روز دوشنبه در مراسم اعطای دانش‌نامه به دانش آموختگان دکتری دانشگاه عالی دفاع ملی ضمن حمايت از رئیس‌جمهور و لزوم پشتیبانی از دولت در این شرایط حساس، با بیان اینکه مسئولین سیاسی و رسانه‌ای باید جلوی تفرقه‌ها را بگیرند گفته بود: همه کسانی که به امام، انقلاب، رهبری و شهدا علاقه دارند دستشان را به هم بدهند و این دولت را کمک کنند که بتواند در این شرایطی که همه دشمنان علیه ما بسیج شدند کشور را پیش ببرد و پیروزی‌ها را تداوم ببخشد و انشاءالله این حرکت صعودی که انقلاب در مسیر پرسنگلاخ جهانی دارد طی می‌کند با سرعت لازم پیش برود.
وی همچنين تاكيد كرده بود: سیاسیون و رسانه‌ها هم باید مراعات کنند تا کشور بتواند این کاروان جهادی که با هدایت رهبری دارد به سوی هدف‌های عالی و چشم‌انداز حرکت می‌کند، به مقصد برسد و موفق باشد و اگر کار را کند و متوقف کنیم، خدای نکرده سنگ‌اندازی کنیم، چوب لای چرخ بگذاریم، خب معلوم است که کار پیش نمی‌رود و به چشم‌انداز هم نمی‌رسیم، دشمن هم خوشحال می‌شود. دشمنان ما هم همین را می‌خواهند، یعنی بسیاری از ما که ادعای مبارزه با دشمنان را می‌کنیم با رفتار سیاسی که می‌کنیم دشمن را شاد می‌کنیم.

خبرگزاري تسنيم كه از انتشار سخنان سردار فيروزآبادي خودداري كرده بود با انتشار پيش خبري از برگزاري همايش"مانگرانيم" نوشت: طلاب حوزه علمیه قم در سالروز فتح خونین شهر، روز مقاومت و ایثار با برگزاری همایشی در پایگاه اصلی انقلاب اسلامی «مدرسه مبارکه فیضیه» اجتماع می کنند. همایش بزرگ حوزویان با عنوان ما نگرانیم با حضور شخصیت های فرهنگی کشور و تعداد بسیار زیادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قم برگزار می‌شود.
telegram 19dey.com
حاج احمد    1 خرداد 1393 17:56
ابراهیم    1 خرداد 1393 19:39
به جای این کارها همه مردم پشت مسئولان باشند نه تفرقه در داخل اصلا کار خوبی نیست که هر کس فکر میکنه طرز فکر خودش درسته همایش وازاین دست کارهای که به نفع کشور عزیز مان نیست انجام دهند
  • +5
یاسر    1 خرداد 1393 22:53
این نگرانها ودلواپس ها همون کفن پوشهایی هستن که هر ده روز یه مسئله برادولت سیدمحمدخاتمی ایجاد کردنداما دردولت های آقای احمدی نژادرفته بودن استراحت وبادیدن اونهمه اختلاس و انحراف 90 درصدی بودجه های سنواتی وظهور قارچ گونه امسال بابک زنجانی برای بلعیدن سرمایه کشور وهزارویک فاجعه دیگرکه اگه یکی از هزارش دردولتهای خاتمی وروحانی اتفاق می افتاد کفن پوش وسینه زنان توخیابونها بودن اصلا به روی مبارک نیاوردند ودلواپس نشدند خوشبختانه مردم اینها روشناختند وفقط به کارهای این جماعت لبخند میزنند اما تا کی مردم اینهارو تحمل میکنند...خدامیدونه....
  • +30
علي    2 خرداد 1393 09:07
با سلام
آقاي ... اين همه آسمان و ريسمان از آقايان به هم بافتي يك كلمه به اظهار نگراني رهبري انقلاب درباره فرهنگ در ديدار با خبرگان اشاره نكردي.
  • -9
حسن    4 خرداد 1393 10:59
سلام بر شما
جند سالی است هر کسی به خوداجازه می دهد به نام حوزه یا مردم یا دفاع از ارزشها و یا مقابله با ضد ارزشها به صورت خودجوش جریان و حرکتی را ایجاد کند انجه باید مورد توجه قرارگیرد انطباق حرکتها با اساس اسلام و انقلاب است نه دلولپسی های حزبی و گروهی و باندی در پشت پرده ارزش مداری ! تحجر و بی قیدی دو روی یک سکه اند و میدان گرفتن هر یک یا هر دو اسلام انقلابی و اسلام ناب محمدی را به غربت خواهد کشاند و از همین روست که در بیان امام معصوم علیه السلام دو گروه به شدت مذمت شده اند جاهلان متنسک و عالمان متهتک که هر دو گروه مانع فهم دقیق و منطبق از دین خواهند بود
  • +5
فرخ    8 خرداد 1393 15:33
دلواپس رانتهای میلیاردی هستن یا دل نگران دزدیها؟
  • +7
احمد    29 خرداد 1393 19:26
ایا اقایا نگران کربلا و نجف هم هستند یا فقط نگران دلالی تحریم و بیزنسشانند اصلا چرا همه چیزهایی که مردم ایران را خوشحال می کند ایشان را دلواپس می کند
  • 0
محمدرضا    21 مرداد 1393 08:05
باسلام؛ای کاش این آقایان حتی برخی مواقع کفن پوش،یکبار هم برای حداقل یکی واقعیت های ناگوار زیر که با کمال تاسف ،دیگر معمول شده ،التفات نشان داده و اظهار نگرانی می کردند؛
1-فرارمغزهاوسرمایه ها
2-افسارگسیخته شدن نرخ تورم و بیکاری
3-منزوی شدن سال به سال منتقدین
4-سرعت گرفتن نابرابری توزیع درآمدها و ثروتها
5-افزایش همیشگی دغدغه های اصحاب رسانه های مستقل نسبت به امنیت شغلی خود
6-منزوی شدن بیش از پیش کشور در این کره خاکی
7-افزایش روز به روز توان آقا زاده ها
8-افزایش سال به سال نسبت پیاده های از قطار نظام به سواره های به آن
9-.
10-.
11-.
  • +1
ميلاد    17 شهریور 1393 08:41
اگه ما رو جزء مردم حساب ميكنيد بنده بشدت با اين دوستان ارزشي هم عقيده و هم صدا هستم.
حقيقتا دلنگرانيم.

البته شماها هميشه نظر خودتون رو به همه مردم ميچسبونيد تا شايد امورات زندگيتون اينجوري بچرخه كه الحمدلله نمي چرخه.
  • 0
رضا    14 بهمن 1393 14:51
واقعا نگرانیم ولی نه به شکلی که ۱۹دی میگه
  • +1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 10
همه مطالب تاریخ: ١-٠٣-١٣٩٣, ١۴:٣۶

   

پر مبحث ترین ها