سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام سیدحسن خمینی:

وظیفه نمایندگان توجه بیشتر به محرومان است/ پیروزی از دل ایستادگی و مقاومت بیرون می‌آید

بروز شده : ۵-٠٣-١٣٩٣, ١۶:٠١    نسخه چاپی    
باید از امام خمینی (ره) درس گرفت و وظیفه نمایندگان این است که بیشتر به محرومان توجه کنند، چون ریشه‌های انقلاب در دل مردم است.
تولیت مرقد مطهر امام خمینی (ره) گفت: عقلانیت بدون عزم راسخ برای ایستادگی و مقاومت به پیروزی نمی‌رسد، همچنان که عزم بدون عقلانیت راه به جایی نخواهد برد.

حجت الاسلام سیدحسن خمینی امروز (دوشنبه 5 خرداد) در مراسم تجدید بیعت نمایندگان مجلس با آرمان‌های امام خمینی (ره) با سلام و خیرمقدم به رئیس و نمایندگان نهاد قانونگذاری گفت: امروز در آستانه بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام راحل، ابتدا از دلباختگان امام خمینی و نمایندگان مجلس می‌خواهم در شب مبعث فاتحه‌ای برای امام راحل و شهدا قرائت کنند.

تولیت مرقد مطهر امام خمینی (ره) افزود: با مطالعه کوتاه در زندگی پیامبر می‌توان فهمید که ایشان با چه دشواری‌هایی در زندگی روبرو شدند و پیامبر (ص) در کعبه و مسجدالحرام هنگام نماز خواندن نیز مورد آزار قرار می‌گرفت.
وی ادامه داد: هنگامی که پیامبر (ص) نماز می‌خواند یک نفر روی گردن مبارک ایشان نشست،‌ به گونه‌ای که صدای خرد شدن گردن را پیامبر احساس کرد و حتی زمانی که اعلام اسلام کرد، سه دختری که در خانه پیامبر بودند از سوی شوهرانشان طلاق داده شدند.

سید حسن خمینی تصریح کرد: پیامبر زمانی که از طائف برمی‌گشت نمی‌توانست وارد مکه شود، زیرا می‌خواستند ایشان را بکشند تا یک نفر از یک قبیله تضمین کرد پیامبر به مکه وارد شود و حتی موقع نماز خواندن نیز بر روی سرش زباله می‌ریختند.
تولیت آستان مقدس بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) هم فرمودند که پیروزی ثمره ایستادگی است و همچنان که همه ما می‌دانیم امام علی (ع)، امام حسن (ع) و صدیقه طاهره(س) نیز در زندگی با سختی‌هایی روبرو بودند.

به گزارش خانه ملت، حجت الاسلام سید حسن خمینی افزود: پیروزی از دل سختی‌ها، ایستادگی و مقاومت بیرون می‌آید و همه ائمه سختی کشیده‌اند، امام خمینی (ره) نیز 15 سال در تبعید بود و یاران و فرزند ایشان کشته شدند.
تولیت مرقد مطهر امام خمینی (ره) تصریح کرد: ایستادگی از دل ایمان و پیروزی از دل ایستادگی حاصل می‌شود، عقلانیت در رفتار همه بزرگان است و در جنگ خندق پیامبر (ص) دستور داد خندق بکشند و در تمامی جنگ‌های دیگر نیز از عقل استفاده شد.

وی گفت: تفاوت معاویه با امام علی (ع) در نیت بود و امام علی (ع) در راه خدا می‌جنگید و نکته این است که ایشان قواعد عقلایی را در جنگ رعایت می‌فرمود.
حجت الاسلام سید حسن خمینی ادامه داد: بر اساس عقل و منطق شمشیر که بر فرق حضرت علی (ع) زده شد فرق امام را شکافت، نباید فراموش کرد که معجزه کم اتفاق می افتد.
تولیت مرقد مطهر امام خمینی (ره) تصریح کرد: نیت‌های خیر ما همه هویت ما است و درس ما از امام خمینی (ره) این است که باید ایستادگی و عقلانیت را در کنار هم داشت.

وی افزود: عقلانیت دنیاطلب در رژیم شاهنشاهی با شاه پیمان بستند.
سید حسن خمینی تصریح کرد: عقلانیت بدون عزم راسخ برای ایستادگی و مقاومت به پیروزی نمی‌رسد، همچنان که عزم بدون عقلانیت نیز راه به جایی نخواهد برد.
تولیت آستان مقدس امام خمینی (ره) یادآور شد: باید از امام خمینی (ره) درس گرفت و وظیفه نمایندگان این است که بیشتر به محرومان توجه کنند، چون ریشه‌های انقلاب در دل مردم است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٣-١٣٩٣, ١۶:٠١

   

پر مبحث ترین ها