سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا:

متاسفانه مذاکره کنندگان آمریکا امتیاز مهمی به ایران داده اند

بسیاری از اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نگران هستند که دولت آمریکا در گفتگو با ایران، روندی را در پیش گرفته باشد که از ایران یک تهدید هسته ای دائم علیه منطقه و علیه آمریکا بسازد.
کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برای بررسی پیش شرط هایی جهت رسیدن به توافق جامع هسته ای با ایران، روز سه شنبه جلسه ای با عنوان «راستی آزمايی پايبندی ايران به توافق هسته ای» برگزار کرد.
به گزارش «انتخاب»، اد رویس، رئیس این کمیته گفت متاسفانه مذاکره کننده های آمریکایی امتیاز مهمی به ایران داده اند که ممکن است راستی آزمایی تعهدات ایران در توافق هسته ای را پیچیده کند.

رویس در ادامه گفت، بسیاری از اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نگران هستند که دولت آمریکا در گفتگو با ایران، روندی را در پیش گرفته باشد که از ایران یک تهدید هسته ای دائم علیه منطقه و علیه آمریکا بسازد.

اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا معتقدند، عدم توافق، بهتر از توافق بد است. آنها همچنین از دولت باراک اوباما می خواهند جزئیات بیشتری درباره توافق موقت هسته ای به آنها دهد.
استفان رد میکر، دستیار وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در دولت جورج بوش در این نشست گفت، سئوال اساسی پیش روی کنگره این است که چنانچه ایران به تعهدات خود در توافق جامع هسته ای با شش قدرت جهانی موسوم به گروه ۱+۵ عمل کند، آیا حاضر خواهد بود به ایران به عنوان هر کشور غیرهسته ای دیگر عضو ان پی تی، رفتار کند؟ چرا که با حل اختلاف ها میان دو طرف، مجازات های هسته ای بر ایران برداشته می شود، یعنی مجازات هایی که هم سازمان ملل متحد و هم آمریکا اعمال کرده اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٣-١٣٩٣, ١۴:۴۵

   

پر مبحث ترین ها