سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله هاشمی رفسنجانی: اقلیت محدودی برای ناکامی دولت تلاش می کنند

یک اقلیت محدود که اتفاقاً خود را ولایتمدار می دانند، برای ناکامی دولت تلاش می کنند و صراحتاً از آرزوهای خویش برای شکست مذاکرات هسته ای می گویند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حمایت های رهبرمعظم انقلاب از دولت و تیم دیپلماسی کشور، گفت: یک اقلیت محدود که اتفاقاً خود را ولایتمدار می دانند، برای ناکامی دولت تلاش می کنند و صراحتاً از آرزوهای خویش برای شکست مذاکرات هسته ای می گویند.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر یکشنبه در دیدار جمعی از فرهیختگان، یادگاران دفاع مقدس و فعالان سیاسی و اجتماعی استان البرز، با اشاره به سابقه مردم ایران در تمدن بشریت،افزود: وقتی این تمدن با فرهنگ اسلامی، مخصوصاً عصاره آن، یعنی مکتب اهل بیت(ع)، تلفیق شد،سرمشق مردم این سرزمین برای راست گفتاری و صداقت رفتاری شد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان فرازهایی از سفارش های امام موسی کاظم(ع) به شاگردشان هشام بن حکم در منزلت تعقل و اندیشه، اظهار داشت:فرهنگ به عنوان مجموعه اخلاقیات اسلام، لشکریان عقل هستند و در مقابلشان ضدفرهنگ ها با پرچم ضلالت، لشکریان جهل هستند.

وی با ابراز تأسف شدید از محدود کردن و محدود دیدن مقوله وسیع فرهنگ، دروغ، تهمت، توهین، تجسس در زندگی مردم، وعده های غیرعملی، ریا، غیبت و دو به هم زنی را از مصادیق بارز و مذموم شده ی اقدامات ضدفرهنگی دانست و گفت: پرهیز از این رذیلت ها، فضیلت های اسلامی و انسانی را در جامعه تقویت می کند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود:«ولا تجسّسوا» دستور قرآنی و صراحت قانون اساسی ماست و هیچ کس حق ندارد با هر توجیهی این اصل اسلامی و میثاق ملی را ندیده بگیرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تلاش دشمنان اسلام برای معرفی اقدامات وحشیانه طالبان،القاعده، بوکوحرام و داعش به اسم اسلام را نمونه ای برای اسلام گریزی، شیعه هراسی و ایران ستیزی در بعد خارجی خواند و گفت: این رویه عین جهالت است و عقب مانده تر از خوارج هستند تحصیل را حرام و آدم کشی را حلال می دانند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تشریح شرایط تبلیغات کشور در سه ماهه اول سال 1392 و با اشاره به حضور معنادار مردم در انتخابات 24 خرداد ریاست جمهوری، اظهارداشت: مردم ثابت کرده اند با اظهارات انحصاری قانع نمی شوند و نظر خود را نجیبانه در انتخابات می گویند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب که «عفاف و کفاف زندگی حق مردم است»گفت: این حرف چه منطقی دارد که بعضی ها می گویند برای حفظ استقلال کشور و جلوگیری از واردات،نباید بگذاریم مسئله تحریم ها حل شود!!؟

آیت الله هاشمی رفسنجانی درپاسخ به تقاضای یکی از حاضران که مردم منتظر شنیدن خطبه های امیدبخش جمعه شما هستند،افزود: مردم خوب می دانندکه با اندیشه و افکار اعتدالی وارد مبارزه شدم، شاگردی امام راحل کردم، مسئولیت ها پذیرفتم و تا آخرین نفس نیز در خدمت ایران عزیز و نظام اسلامی خواهم بود و دأب من این است که نگذارم تندروها مردم را، به خصوص در مراسم سیاسی و عبادی به زحمت بیندازند و باعث تشدید اختلافات شوند.

وی با زهرآگین خواندن اختلافات و تنازعات برای هر اقدام اجتماعی، به دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: وقتی اختلافات جبهه ایرانی را تهدید می کرد، با اینکه طلبه و روحانی بودم، به امر امام(ره) برای فرماندهی جنگ رفتم تا از اختلافات کم کنم.

در آغاز این دیدار عبدالحمید مروّجی،یکی از فعالان سیاسی و اجتماعی و یادگاران دفاع مقدس،ضمن ارائه گزارشی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان البرز و شهر کرج، به بیان دیدگاه های خویش در خصوص مسایل مهم اسلام و کشور پرداخت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۴-١٣٩٣, ٢٠:٣٣

   

پر مبحث ترین ها