سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ظریف: غربی ها برای توافق تا ابد فرصت ندارند

1+5 به این نتیجه رسیده است که تا ابد فرصت برای توافق وجود ندارد
وزیر امور خارجه، حق غنی سازی، آب سنگین و تحریم ها علیه ایران را از موارد مورد اختلاف در مذاکرات با گروه 1+5 برشمرد و گفت: مواضع ما درباره تعداد سانتریفیوژها مشخص است و اصرار طرف مقابل بر روی این موضوع بی تاثیر است.


«محمد جواد ظریف» در حاشیه جلسه غیرعلنی امروز (سه شنبه) مجلس که درمورد آخرین دور مذاکرات وین و تمدید 4 ماهه توافق ژنو، برگزار شد در گفت و گو با خانه ملت به رویکرد 1+ 5 و طرف غربی در دور اخیر مذاکرات هسته ای اشاره کرد و اظهارداشت: در بحث مذاکرات نرم و سخت شدن طرف مذاکره مطرح نیست بلکه باید دانست تا توافق نشود همه برای رسیدن به مواضع خود تلاش می کنند.

وی با بیان این که در این دوره از مذاکرات هسته ای احساس کردم طرف مقابل به حرف ما گوش می دهد و در مورد آن فکر می کند، افزود: 1+5 به این نتیجه رسیده است که تا ابد فرصت برای توافق وجود ندارد.

سرپرست تیم مذاکره کننده هسته ای ایران ادامه داد: طرف های مذاکرات می دانند که تنها راه برای حل موضوع هسته ای توافق است.

ظریف خاطرنشان کرد: آنها مشاهده کردند که فشار بر مردم ایران تاثیر نداشته و ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری با شکوه هر چه بیشتر شرکت کردند، بنابراین هرچه جلوتر می رویم طرف مقابل برای ورود به مذاکره آمادگی بیشتری پیدا می کند.

وی با یادآوری وجود موارد مورد اختلاف در مذاکرات هسته ای بین ایران و 5+1 گفت: حق غنی سازی، آب سنگین و تحریم ها از موارد مورد اختلاف است که در مورد همه آنها بحث خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به مباحث مطرح شده در مذاکره با 1+5 درباره تعداد و نوع سانتریفیوژها اظهارداشت: مواضع ما درباره تعداد سانتریفیوژها مشخص است و اصرار طرف مقابل بر روی این موضوع بی تاثیر است.

وی تصریح کرد: اگر غربی ها با نگاه مبتنی بر توافق ژنو و اطمینان بر صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای ایران، پیش بروند موضوع حل خواهد شد
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۴-١٣٩٣, ١۶:۴۵

   

پر مبحث ترین ها