سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بانی کی مون بالاخره واکنش نشان داد:

حمله به مدرسه سازمان ملل در غزه جنایت بود/این دیوانگی باید متوقف شود

ازسرگیری درگیری ها، تنها بحران بشردوستانه و اوضاع وخیم انسانی را در غزه تشدید کرده است. برقراری آرامش از طریق ازسرگیری آتش بس و مذاکره طرف ها در قاهره درباره مسائل مرتبط امکان پذیر است
بان کی مون دبیر کل سازمان ملل حمله به مدرسه سازمان ملل در غزه را اقدامی جنایت کارانه دانست و گفت افرادی که مسئول این حمله بودند باید جوابگو باشند.

به گزارش «انتخاب»، سخنگوی بان کی مون نیز به نقل از او اعلام کرد: این دیوانگی باید متوقف شود.

در بیانیه بان کی مون آمده است: «این حمله یکی دیگر از نقض های آشکار حقوق بین الملل بشردوستانه است که به روشنی دو طرف درگیر را به حفاظت از غیرنظامیان فلسطینی، کارمندان سازمان ملل متحد و اموال این سازمان و دیگر تاسیسات غیرنظامی ملزم می کند.»

این بیانیه می افزاید:« پناهگاههای سازمان ملل متحد باید مناطقی امن و غیرجنگی باشند. محل استقرار این بناها بارها به نیروهای اسرائیلی اطلاع داده شده است. این حمله و دیگر موارد نقض حقوق بین الملل باید فورا مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد و عاملان آن باید پاسخگو باشند. این اقدامی جنایتکارانه است.»

در بیانیه بان کی مون آمده است:« ازسرگیری درگیری ها، تنها بحران بشردوستانه و اوضاع وخیم انسانی را در غزه تشدید کرده است. برقراری آرامش از طریق ازسرگیری آتش بس و مذاکره طرف ها در قاهره درباره مسائل مرتبط امکان پذیر است.»

این سخنان پس از آن بیان شد که در بمباران یکشنبه یک مدرسه سازمان ملل متحد در رفح که مملو از آوارگان فلسطینی بود دست کم ده نفر به شهادت رسیدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۵-١٣٩٣, ١۴:١۶

   

پر مبحث ترین ها