سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله سیستانی خواستار کناره گیری مالکی شد/ نامه آیت الله سیستانی برای تغییر مالکی+ سند

آیت الله سیستانی امروز از طرفداران نوری المالکی خواسته بود که از اقدام به برگزاری تظاهرات بپرهیزند.
آیت الله سیستانی از نخست وزیر عراق خواست تا از سمتش کناره گیری کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، خبرگزاری فرانسه خبر داد که آیت الله سیستانی از نوری المالکی نخست وزیر عراق خواست تا از سمتش کناره گیری کند.

نوری المالکی پس از آنکه فواد معصوم رئیس جمهور عراق حیدر العبادی را به عنوان نخست وزیر معرفی کرد، این اقدام را برخلاف قانون دانست و تاکید کرد که به دادگاه فدرال شکایت می‌کند و تا زمان اعلام رای دادگاه فدرال در سمتش باقی خواهد ماند.

نوری المالکی و ائتلاف تحت رهبری وی تاکید دارند که به وی دلیل به دست آوردن بیشترین تعداد آرا شایسته معرفی برای نخست وزیری است اما همپیمانی ملی به عنوان بزرگترین ائتلاف پارلمانی در عراق حیدر العبادی را به عنوان مسئول تشکیل کابینه به رئیس جمهور معرفی کرد تا وی توسط معصوم مکلف به تشکیل کابینه شود.

آیت الله سیستانی امروز از طرفداران نوری المالکی خواسته بود که از اقدام به برگزاری تظاهرات بپرهیزند.

همچنین آیت الله سیستانی در نامه ای به سران حزب الدعوه در یازدهم رمضان سال جاری خواستار تغییر نخست وزیر عراق شد.
به گزارش «انتخاب»، آیت الله سیستانی مرجع تلقید شیعیان عراق در 11 رمضان در پاسخ به نامه ی سران حزب الدعوه در تاریخ 26 شعبان توصیه به تغییر نخست وزیر کرده است.
آیت الله سیستانی خواستار کناره گیری مالکی شد/ نامه آیت الله سیستانی برای تغییر مالکی+ سند


در این نامه آیت الله سیستانی خطاب به سران حزب الدعوه آمده است: سرعت بخشیدن به تعیین نخست وزیر جدید مسئله ای است که ضرورت دارد.
در ادامه این نامه مرجع تقلید شیعیان عراق آمده است: نخست وزیر باید مورد قبول اکثریت جامعه باشد و بتواند همراه با دیگر گروه های سیاسی کشور را از خطر تروریسم و جنگ طایفه ای نجات دهد.
خبرگزاری فرانسه نیز ساعاتی پیش گزارش داد که آیت الله سیستانی از نوری المالکی نخست وزیر عراق خواسته است که از سمتش کناره گیری کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۵-١٣٩٣, ٠۵:١٠

   

پر مبحث ترین ها