سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیروزی دیگر برای مردم غزه:

توافق فلسطینیان و اسرائیل بر سر آتش بس بلندمدت در غزه + مفاد توافق

بروز شده : ۴-٠۶-١٣٩٣, ٢١:٣٩    نسخه چاپی    
موسی ابومرزوق عضو ارشد حماس نیز در صفحه ی توییتر خود اعلام کرد که مذاکرات به پایان رسیده و طرفین به توافق دست پیدا کرده اند.
جروسالم پست نوشت: سخنگوی حماس گفت که اسرائیل و فلسطینیان بر سر توافق آتش بس بلند مدت در غزه به توافق رسیده اند و اعلام رسمی آن در مصر خواهد بود.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، به گفته ی منابع فلسطینی، محمود عباس رئیس دولت خودگران فلسطین آتش بس میان اسرائیل و فلسطنیان را سه شنبه شب اعلام خواهد کرد.

سخنگوی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل حاضر به اظهار نظر در این مورد نشد.

سخنگوی کمیته مردمی مقاومت فلسطین نیز گفت که مصر تا دو ساعت دیگر بیانیه ای در این مورد صادر می کند.

موسی ابومرزوق عضو ارشد حماس نیز در صفحه ی توییتر خود اعلام کرد که مذاکرات به پایان رسیده و طرفین به توافق دست پیدا کرده اند.

شبکه الجزیره نیز نوشت: آتش بس شامل از سرگیری مذاکرات غیرمستقیم درباره سایر مسائل میشود. این مذاکرات قرار است یک ماه دیگر ازسرگرفته شود. این توافق شامل بازگشایی فوری گذرگاهها و بازسازی و آغاز کمک رسانی فوری می شود.

براساس گزارش یدیعوت آحارونوت، یک منبع در جنبش حماس بعد از ظهر سه شنبه اعلام کرد توافقنامه آتش بس شامل کاهش فوری محاصره غزه خواهد بود و گفتگو درباره ساخت یک بندر و فرودگاه در نوار غزه نیز ماه آینده آغاز می شود.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد: محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین رسما توافق را در خصوص آتش بس در غزه تایید کرد.
خبرگزاري فرانسه به نقل از رهبران گروه هاي فلسطيني از توافق براي آتش بس بلند مدت در غزه خبر داد.

توافق آتش بس شامل از سرگيري مذاکرات درباره فروگاه، بندر و اسرا مي شود

شبکه تلويزيوني الجزيره لحظاتي پيش در خبري فوري گزارش داد توافق آتش بس در نوارغزه شامل ازسرگيري مذاکرات غيرمستقيم درباره فروگاه، بندر و اسراي فلسطيني مي شود. اين مذاکرات قرار است يک ماه ديگر ازسرگرفته شود. در اين حال خبرنگار اين شبکه در غزه گفت انتظار مي رود توافق آتش بس کمتر از دو ساعت ديگر در غزه اعلام شود.

گفتگو درباره ساخت فرودگاه و بندر در نوار غزه ماه آينده آغاز مي شود

روزنامه يديعوت آحارونوت در خبري فوري نوشت:يک منبع در جنبش حماس بعد از ظهر سه شنبه اعلام کرد توافقنامه آتش بس حاصل شده است و شامل کاهش فوري محاصره غزه خواهد بود و گفتگو درباره ساخت يک بندر و فرودگاه در نوار غزه نيز ماه آينده آغاز مي شود.

بازگشايي گذرگاهها

شبکه تلويزيوني القدس لحظاتي پيش در خبري فوري به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد يک منبع آگاه در مصاحبه اختصاصي با اين شبکه پيش بيني کرد توافقي مبني بر برقراري آتش بس در غزه اعلام شود که براساس آن گذرگاهها بازگشايي، بازسازي خرابي هاي ناشي از حملات به غزه آغاز و کمکهاي بشردوستانه به اين منطقه وارد مي شود. و پس از آن گفتگوها براي حل و فصل ساير مسائل باقيمانده ظرف يک ماه، آغاز خواهد شد.

مفاد توافق

توافق آتش بس دراز مدت ميان اسرائيل و فلسطين شامل لغو محاصره غزه است.

شبکه خبري پرس تي وي در خبري فوري اعلام کرد بر اساس توافق آتش بس محاصره غزه پايان مي يابد و درخواست هاي فلسطينيان تضمين شده است.

کريم جمال الدين خبرنگار پرس تي وي در قاهره گفت بر اساس اطلاعاتي که ما به دست آورده ايم توافق براي آتش بس دراز مدت ميان اسرائيل و فلسطين حاصل شده است. اين توافق شامل لغو محاصره غزه و بسته شدن گذرگاه مرزي کرم ابو سالم خواهد بود. اين توافق همچنين شامل لغو تعطيلي گذرگاه مرزي رفح خواهد بود که مصر به شدت به اين علت مورد انتقاد بود. با اين حال بايد ببينيم که آيا اسرائيل به اين آتش بس پايبند خواهد بود و يا به بمباران غزه ادامه خواهد داد.

در اين توافق آمده است تا زماني که آتش بس پايدار باشد اسرائيل به اين توافق پايبند خواهد بود و محاصره را لغو خواهد کرد و محدوديت هاي اعمال شده بر مرز رفح و ديگر گذرگاهها لغو خواهد شد. با اين حال بايد ديد که اين توافق دراز مدت تا چه زماني ادامه خواهد داشت
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۶-١٣٩٣, ٢١:٣٩

   

پر مبحث ترین ها