سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مطهری:کاری نکنیم که مجلس نهم برای مردم یادآور مجلس ششم باشد/مردم دارندبرای مجلس پیامک جوک می سازند

کاری نکنیم که پیامک های به شوخی درباره رفتار مجلس در جامعه شکل بگیرد و عنوان شود که برای حل مشکل دولت و مجلس وزیر پیشنهادی بعد از فتنه 88 به دنیا آمده باشد!
- علی مطهری گفت: اصرار بر فتنه گر بودن افراد در حالی که خودشان آن را رد می کنند درست نیست.

به گزارش خبرآنلاین، علی مطهری نماینده موافق وزیر علوم در جلسه علنی مجلس با بیان اینکه تا حجت برای ما تمام نشود، رای ندهیم، گفت: ما در سه مورد در دوران نمایندگی وقتی به حجت رسیدم طراح سوال بودم. در موضوع وزیر کشور آقای احمدی نژاد مساله دروغ مطرح بود ودر سوال از رئیس جمهور مساله قانون ستیزی مطرح بود و به آقای احمدی نژاد به صراحت اعلام می کرد که قانونی را که تشخیص دهم با قانون اساسی تعارض دارد، اجرا نمی کنم.

وی که می گفت باید امروز هم برای دادن رای یا ندادن حجت داشته باشیم، اظهار داشت: من روش برخی نمایندگان را نمی پسندم البته رصد کردن فضای دانشگاه ها را مهم است و نگرانی که درباره تساهل و تسامح به امور فرهنگی که در برخی از اصلاح طلبان وجود دارد، در مورد ایشان درحداقل است .

وی با انتقاد از رفتار مجلس درقبال وزرای معرفی شده علوم، گفت:برخی افراد با سابقه درخشان را همراه فتنه معرفی می کنیم.وقتی ما امثال آقای فرجی دانا را حامی فتنه می نامیم، طبعا جریان فتنه را تقویت می کنیم.

مطهری تاکید کرد:سعی کنیم دوست دانایی انقلاب باشیم. همان انتظاری که ما از دولت اعتدال داشتیم که استقلال خود را حفظ کند. اصرار بر فتنه گر بودن افراد در حالی که خودشان آن را رد می کنند درست نیست.

وی با اشاره به خاطره ای در سال 88، اظهار داشت: 3 روز بعد از انتخابات در یک برنامه تلویزیونی دباره انتخابات آن سال اظهار نظر کردم و گفتم که تقلب از نظر شمارش آرا اتفاق نیفتاده است، اما مبانی رای آقای احمدی نژاد قابل خدشه است. در آنجا مسئولان تلویزیون به من می گفتند بسیاری از سیاسیون اصولگرا حاضر نبودند در این برنامه حاضر شوند.

این سخنان مطهری با فریاد دو- دو نمایندگان همراه شد. این رفتار به معنای مخالفت با این اظهار نظر است.

وی که می گفت مساله نگرانی از وضع دانشگاه ها امروز موجه نیست، اظهار داشت: نشاط سیاسی و علمی در دانشگاه ها در یک سال اخیر ایجاد شده است. کاری نکنیم که این مجلس برای مردم یادآور مجلس ششم از نوع اصولگرای آن باشد.

مطهری با تاکید بر اینکه مشورت با مجلس کار خوبی است، اما اگر این اتفاق نیفتند ما نباید رای منفی دهیم، اظهار داشت:آقای آشتیانی تاکنون نامه ای را علیه نظام امضا نکرده و پاسخ استعلام ها درباره ایشان از مراجع 4 گانه هم مثبت بوده است و ایشان فتنه را هم محکوم می کند منتها همه عوامل فتنه را.

نماینده تهران، اظهار داشت:کاری نکنیم که پیامک های به شوخی درباره رفتار مجلس در جامعه شکل بگیرد و عنوان شود که برای حل مشکل دولت و مجلس وزیر پیشنهادی بعد از فتنه 88 به دنیا آمده باشد!
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٨-١٣٩٣, ١١:١٧

   

پر مبحث ترین ها