سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه اصفهان:

حکم اسیدپاش اعدام است

بروز شده : ١-٠٩-١٣٩٣, ١٠:٢٨    نسخه چاپی    
اگر این کار خصوصی است که بسیاری از دستگاه های تحقیقی گفتند اینگونه است ، باز هم حکمش اعدام است.
امام جمعه موقت اصفهان برخورد با منکر و نهی از آن را در کشورمان دارای قانون دانست و گفت: این فریضه نیز مانند دیگر فریضه های دینی باید طبق ضوابط انجام شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد تقی رهبر در خطبه های نماز جمعه که در مسجد امام اصفهان برگزار شد، به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و اهمیت آن اشاره کرد و افزود: منکر فقط بدحجابی نیست بلکه رشوه، فساد، کم کاری، بد اخلاقی، غیبت، تهمت و گرانفروشی نیز جزو منکرات است و باید با آنها برخورد شود.

وی با بیان این که صدها معروف و منکر وجود دارد گفت: لازم است با نگاه جامع به آنها نگریست.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که امر به معروف به شیوه درست وظیفه همه است ادامه داد: امر به معروف باید با مهربانی و هدف راهنمایی باشد.

حجت الاسلام رهبر افزود: در این راه لازم است که ضررهای منکرات از طرق مختلف مانند رسانه ها بیان شود.

وی با بیان این که اگر اعمال و رفتارها درست شود، عامل هدایت مردم و امر به معروف می شود گفت: ما دارای نهاد امر به معروف هستیم و در قانونی که در مجلس درباره امر به معروف مطرح شده بخش عمده کار به عهده بسیج گذاشته شده است.

وی تاکید کرد: این موارد آموزش، تربیت و برنامه ریزی می خواهد و اگر با برنامه ریزی صحیح جلو برویم این حکم اسلامی در جامعه بدرستی اجرا می شود و موثر خواهد بود.

امام جمعه موقت اصفهان همچنین به موضوع اسیدپاشی های اخیر در این شهر اشاره و اظهار کرد: رسانه های بیگانه از این سوژه سوء استفاده و روی آن موج سواری کردند.

وی با بیان این که آنها این موضوع را به امر به معروف و نهی از منکر ربط دادند و اضافه کرد: هیچ بچه مسلمانی چنین کاری نمی کند.

حجت الاسلام رهبر با تاکید بر این که فرد اسیدپاش، مفسد فی الارض است ادامه داد: اگر این کار خصوصی است که بسیاری از دستگاه های تحقیقی گفتند اینگونه است ، باز هم حکمش اعدام است.

وی تصریح کرد: همان افرادی که داعش و تروریست ها را درست کردند و به آرامش کشورمان حسد می ورزند این سوژه را درست کرده و روی آن موج سواری کردند هرچند برخی رسانه های داخلی نیز گول خوردند.

وی با بیان این که سالانه هزاران مورد اسیدپاشی در دنیا از جمله در شهر لندن اتفاق می افتد گفت: چرا رسانه های غربی یکی از اینها را بزرگ نمایی نمی کنند.

خطیب جمعه اصفهان همچنین با اشاره به مذاکرات هسته ای اظهار کرد: از ابتدا اعتقاد ما این بود که به امریکا اعتمادی نیست و آنها با صهیونیست گره خورده اند و آسیب به امنیت صهیونیست ها را خط قرمز خود می دانند.

وی با بیان این که خط قرمز ما نیز مقاومت، بیداری اسلامی و نابودی صهیونیسم است و افزود: ما منتظر آنها نمی نشینیم چرا که به انرژی هسته ای و تولید برق از آن نیاز داریم.

وی ادامه داد: پایگاه های هسته ای اصفهان، اراک و فردو را نیز با منطق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای می خواهیم داشته باشیم.

وی با بیان این که امریکا از بیداری اسلامی و ایران هراس دارد تصریح کرد: ایران پای ولایت، اهداف خود و اسلام ایستاده و شکست تروریست هایی مانند داعش جز با پشتیبانی ایران صورت نمی گیرد.

حجت الاسلام رهبر همچنین به موضوع تحریم ها اشاره و بیان کرد: ما در تحریم ها رشد کردیم.

وی با بیان اینکه در کشورمان سرمایه زیادی وجود دارد تاکید کرد: لازم است دستگاه های اجرایی از این سرمایه ها و استعداد استفاده و حمایت کنند و چشم به راه سرمایه گذاری چینی ها نیز نباشیم.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به موضوع آب نیز گفت: ما سال های سال از ضعف مدیریت در این بخش و تولید، توزیع و مصرف آب رنج بردیم.

وی به صرفه جویی در مصرف آب تاکید و اظهار کرد: ما با استان های دیگر دعوا نداریم اما وزارت نیرو نیز باید با کار کارشناسی به مدیریت صحیح آب و توزیع آن اقدام کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٩-١٣٩٣, ١٠:٢٨

   

پر مبحث ترین ها