سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اوباما:

اگر به توافق هسته ای خوب دست پیدا کنیم، هم کنگره را راضی می کنم، هم مردم آمریکا را

بروز شده : ٣-٠٩-١٣٩٣, ٠١:١۶    نسخه چاپی    
اگر مذاکرات هسته ای موفقیت آمیز باشد، راه طولانی برای عادی سازی روابط با ایران در پیش داریم.
باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با شبکه ABC در مورد توافق هسته ای میان ایران و پنج بعلاوه یک سخن گفت.
وی گفت: می دانم که جان کری و آقای ظریف وزیر خارجه ایران در مذاکرات کاملا فشرده ای قرار دارند. خبر خوب آن است که توافق موقتی که منعقد کردیم کاملا برنامه هسته ای ایران را از پیشرفت بازداشته است. بنابراین ایران به بندهای توافق عمل کرده است.

رئیس جمهور آمریکا افزود: شکاف ها میان ایران و 1+5 همچنان زیاد است. فکر می کنم که هدف ما مسدود کردن تعدادی از راه های مختلف برای دستیابی ایران به سلاح هسته ای است.

اوباما اضافه کرد: معتقدم که ایران واقعا دوست دارد که شاهد لغو فوری تحریم ها باشد و در عین حال، راه هایی برای تولید سلاح داشته باشد که کاملا مسدود نباشد.

رئیس جمهور امریکا بیان داشت: اکنون سوالی که پیش می‌آید این است که آیا می‌توان توافقی دائمی و همیشگی را به دست آورد،‌ با وجود این که هنوز شکاف باقی مانده میان دو طرف بسیار زیاد است؟ اگر توافق به دست آید، مطمئنا من توان این را دارم که به کنگره‌ در این باره اطمینان دهم.

وی افزود: مطمئن هستم اگر توافق قابل تایید و اطمینان بخش درباره این که ایران فرصت خود برای ساخت بمب هسته‌ای را از دست می‌دهد به دست آید، من نه فقط می‌توانم اعضای کنگره را، بلکه مردم آمریکا را نیز می‌توانم در این‌باره که شرایط به خوبی و درستی در حال پیشروی است، راضی سازم.

باراک اوباما خاطرنشان کرد: اگر مذاکرات هسته ای موفقیت آمیز باشد، راه طولانی برای عادی سازی روابط با ایران در پیش داریم.

منبع: تیک
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٩-١٣٩٣, ٠١:١۶

   

پر مبحث ترین ها