سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عراقچی:

فضای مذاکرات بسیار خوب است

فضای جلسات فضای بسیار خوبی است اما در اینکه به راه حل برسیم هنوز فاصله وجود دارد.

معاون وزیر امورخارجه ایران و رئیس هیات مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان پس از پایان گفتگوهای دوجانبه با مقامات آمریکایی در ژنو گفت: هنوز در مراحل اولیه هستیم و شش ساعت و نیم گفتگو کردیم.

سید عباس عراقچی در گفتگو با واحد مرکزی خبر افزود: تقریباً درباره همه مسائلی که مطرح است بخصوص بحث تحریم ها بحث های مفصلی هم در سطح معاونان و هم در سطح کارشناسی صورت گرفت.

وی افزود: عصر سه شنبه گفتگوهای دوجانبه با بقیه کشورهای 5+1 ادامه می یابد و چهارشنبه جلسه ای با همه اعضای گروه 5+1خواهیم داشت.

عراقچی گفت: به دلیل آنکه بحث ها خیلی جزیی و خیلی ریز شده است در برخی از موارد راه حل هایی وجود دارد و در بعضی از مراحل هنوز باید بیشتر تلاش و بحث شود.

وی با اشاره به اینکه در موقعیتی نیستیم که مذاکرات را قضاوت کنیم گفت: فضای جلسات فضای بسیار خوبی است اما در اینکه به راه حل برسیم هنوز فاصله وجود دارد.

مذاکره کننده ارشد هسته ای کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا بار دیگر گفتگوهای دوجانبه ایران با مقامات امریکایی در ژنو برگزار خواهد شد گفت: صبح سه شنبه این گفتگوها دوباره شروع می شود.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه ایران و وندی شرمن قائم مقام موقت و معاون سیاسی وزیر خارجه آمریکا گفتگوهای هسته ای خود را از عصر دوشنبه در شهر ژنو آغاز کردند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٩-١٣٩٣, ٠٩:۴۵

   

پر مبحث ترین ها