سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روسیه:

برنامه لغو تحریم ها روی میز مذاکرات ژنو

باید تا پایان مذاکرات فعلی صبر کنیم و در آن صورت می توانیم با توجه به نتایج مذاکرات، میزان پیشرفت گفتگوها را ارزیابی کنیم.

سرگئی ریابکوف مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه گفت که مساله برنامه زمانی لغو تحریم ها و توافق در باره راکتور اتمی اراک دو مساله مورد بررسی در مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 است.
 
به گزارش ایرنا، ریابکوف که برای شرکت در مذاکرات ایران و گروه 1+5 در سطح مدیران سیاسی عازم ژنو شده است، در گفتگو با ایتارتاس اعلام کرد: گروه 1+5 این دو مساله را در یک بسته واحد بررسی می کند و اکنون نمی خواهم هر یک از این مسایل را از سایر مسایل متمایز کنم.

ریابکوف ادامه داد: این امر به این دلیل نیست که تشخیص اهمیت مسایل یاد شده دشوار می باشد، بلکه علت آن است که از مدتها پیش در باره این مسایل مذاکره و آنها را در یک بسته واحد بررسی می کنیم.

وی گفت: اگر در شرایط کنونی به عنوان یکی از طرف های شرکت کننده در مذاکرات هسته ای، به ارزیابی مسایل مورد اختلاف بپردازیم ممکن است به نتایج به دست آمده در مذاکرات لطمه بزنیم.

ریابکوف گفت: به نظرم باید تا پایان مذاکرات فعلی صبر کنیم و در آن صورت می توانیم با توجه به نتایج مذاکرات، میزان پیشرفت گفتگوها را ارزیابی کنیم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٩-١٣٩٣, ١١:١٩

   

پر مبحث ترین ها