سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تصویب سیاست‌های کلی انتخابات در مجمع تشخیص

اعضای مجمع باید بر اساس مصالح و منافع درازمدت کشور و به دور از دیدگاه های جناحی و سیاسی، بر اساس مصلحت و عدالت خواهی نسبت به تدوین سیاست های کلی انتخابات اقدام کنند.


رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اعضای مجمع باید بر اساس مصالح و منافع درازمدت کشور و به دور از دیدگاه های جناحی و سیاسی، بر اساس مصلحت و عدالت خواهی نسبت به تدوین سیاست های کلی انتخابات اقدام کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز شنبه در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به نقش و جایگاه مردم در انتخابات مردم سالار جمهوری اسلامی ایران، تدوین سیاست های کلی جامع انتخابات را مسوولیتی تاریخی و مهم برای مجمع تشخیص مصلحت نظام ارزیابی کرد.
وی در ادامه ایام عزاداری و سوگواری 28 صفر و شهادت امام هشتم حضرت رضا(ع) را به همه مسلمین جهان به ویژه شیعیان و هموطنان عزیزمان تسلیت گفت.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله سید علی غیوری نجف آبادی، بار دیگر رحلت این عالم ربانی را به بیت محترم، دوستان و بازماندگان ایشان تسلیت گفت.
جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور اعضا و وزرای اطلاعات و دادگستری، قائم مقام وزیر کشور، رییس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی و معاون حقوقی رییس جمهوری برگزار شد.
در این جلسه پس از بحث و بررسی در خصوص موارد پیشنهادی کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام موارد زیر به عنوان سیاست های کلی انتخابات به تصویب اکثریت رسید:
- تعیین حوزه های انتخاباتی بر مبنای جمعیت و مقتضیات اجتناب ناپذیر به گونه ای که حداکثر عدالت انتخاباتی و همچنین شناخت مردم از نامزدها فراهم شود.
- مشخص کردن شعب اخذ رای برای رای دهندگان قبل از برگزاری انتخابات.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٩-١٣٩٣, ٢٠:١٩

   

پر مبحث ترین ها