سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله غرویان:

دولت سابق با مظلوم نمایی به دنبال بدست گرفتن قدرت است/ اینها فقط خود را برحق و مسلمان می دانند

بروز شده : ٧-١٠-١٣٩٣, ٢١:۴٨    نسخه چاپی    
اگر مردم اگاهی های لازم را داشته باشند، قدرت طلبان نمی توانند صحنه را مجددا در دست بگیرند،

آیت الله محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه گفت که نزدیکی اصولگرایان به احمدی نژاد بسیار بعید است.

آیت الله غرویان در واکنش به سخنان اخیر محمود احمدی نژاد، به فرهیختگان آنلاین(FDN.ir) گفت: دولت سابق براساس یک تفکر شدیدا امنیتی و انحصارطلبانه فضای سیاسی کشور را رقم زده بود و مجددا آن تفکر در تلاش است که قدرت را در آینده بدست بگیرد و تحت پوشش دین و اقشار کم درآمد و نیروهای حزب اللهی مظلوم نمایی کرده و رای ملت را به سمت خود جلب کند.

وی افزود: به هرحال ملت در عمل دیدند که این افراد التزام عملی به ولایت فقیه ندارند، تا آنجاکه رهبری با دست خط خودشان گفتند که فلان شخص را به عنوان معاون اول نگذارید که این اتفاقی بی سابقه بود، بنابراین ملت حواسشان جمع باشد و توجه داشته باشند که در انتخابات خبرگان و مجلس دوباره قدرت را بدست انحصارطلبان و کسانی که فقط خودشان را برحق، مسلمان و ملزم به ولایت فقیه می دانند، ندهند.

آیت الله غرویان اضافه کرد: اگر مردم اگاهی های لازم را داشته باشند، قدرت طلبان نمی توانند صحنه را مجددا در دست بگیرند،

وی در پاسخ به سئوالی در مورد مرتجع خطاب کردن آیت الله هاشمی توسط احمدی نژاد گفت: کلمه ی ارتجاع کلمه ای مبهم و مظلومی است که واقعا معنای آن مشخص نیست، عده ی زیادی آقای هاشمی را روشنفکر می دانند که مقابل مرتجع است، در مقابل آقای احمدی نژاد حضور آقای هاشمی در انتخابات را با خطر مرتجع مساوی می داند. ارتجاع بالاخره به چه معناست؟ آیا ارتجاع مقابل اصلاح طلبی و روشنکفری است؟ بنابراین باید بگویم که این کلمات روی پایه و اساس به کار نمی رود.

استاد حوزه و دانشگاه در مورد احتمال حمایت اصولگرایان از فعالیت انتخاباتی احمدی نژاد گفت: با شناختی که از فضای اصولگرایی دارم، بسیار بعید می دانم که آنها مجددا به طرز فکر اقای احمدی نژاد نزدیک بشوند، با این حال اصولگرایان از گروه های مختلفی تشکیل شده اند که طیفی مرتجع، واپس گرا و افراطی در بین آنها هست و احتمال حمایت آنها از آقای احمدی نژاد دور از ذهن نیست.

وی افزود: البته افراطیون هم راهی جز حمایت از این طرز تفکر ندارند، گرچه در سال 92 روشن شد که این طرز تفکر جایگاهی ندارد.

آیت الله غرویان تصریح کرد: افراطیون ادعا می کنند که با آقای احمدی نژاد اختلاف دارند، اما آنچه مشخص است، آن است که پارادایم فکری شان با آقای احمدی نژاد کاملا همخوانی دارد.
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٠-١٣٩٣, ٢١:۴٨

   

پر مبحث ترین ها