سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پاسخ‌های متعدد به نامه هسته‌ای ظریف

برخی وزارت خارجه‌ها نیز در اروپای شرقی و آمریکای لاتین در پاسخ به این نامه بیانیه عمومی صادر کرده‌اند.

کمتر از یک ماه پیش محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در یک اقدام ابتکاری طی نامه‌های جداگانه‌ای به همتایان خود در کشورهای مختلف جهان مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص مذاکرات هسته‌ای را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا یک منبع آگاه درباره ابعاد تازه‌ای از بازتاب‌های جهانی این نامه گفت: آقای ظریف اواسط ماه گذشته نامه مهمی به وزرای خارجه کشورهای دیگر به غیر از رژیم صهیونیستی ارسال کردند که این نامه به دلایلی بعد از دو هفته از ارسال آن در رسانه‌ها منتشر شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون به این نامه پاسخ داده شده است یا خیر، گفت که چندین وزیر خارجه از جمله وزرای خارجه عربستان و روسیه به این نامه پاسخ رسمی داده‌اند. برخی وزارت خارجه‌ها نیز در اروپای شرقی و آمریکای لاتین در پاسخ به این نامه بیانیه عمومی صادر کرده‌اند.

این منبع آگاه همچنین اضافه کرد: طرف‌های مقابل در پاسخ‌های‌ خود ضمن تقدیر از اقدامات ایران، ابراز امیدواری کرده‌اند که ایران و کشورهای (1+5) هر چه زودتر به توافق دست پیدا کنند و تاکید کرده‌اند که این توافق می‌تواند اهمیت به سزایی برای جهان و منطقه داشته باشد.

وی اظهار کرد: پاسخ‌های داده شده به این نامه نشان می‌دهد که اعضای جامعه بین‌المللی بر حقانیت مواضع جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای اذعان دارند و رسیدن به توافق برد_ برد را برای همه طرف‌ها قابل دسترس قلمداد کرده‌اند

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٠-١٣٩٣, ٢٣:٠۶

   

پر مبحث ترین ها