سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی: آبادانی قم همت بلند و شجاعت می خواهد

بانک ها نیز امکان خوبی برای سرمایه گذاری دارند و یکی از مسوولان بانک ها قبول کرده است بیمارستان فوق تخصصی یک هزار تختخوابی را در قم ایجاد کند و زمین این پروژه نیز در پردیسان تامین شده است.

 رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط نفتی اخیر باید برای رونق و آبادانی کشور از ابتکارات داخلی بهره ببریم.
 
به گزارش ایرنا، 'علی لاریجانی' عصر چهارشنبه در آیین افتتاح فاز یک پل های جمهوری اسلامی در قم ابراز داشت: باید با توجه به شرایط کنونی کشور امکانات متنوع را به کار گیریم که حریف خیال نکند با حربه نفتی سایر امور کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه ابتکارات، سبب آبادانی و رونق در کشور می شود گفت: این همان روحیه سیاست های اقتصاد مقاومتی است و مجلس و دولت باید این فکر را دنبال کنند.

لاریجانی با اشاره به بیانات اخیر رهبری به مناسبت 19 دی در جمع مردم قم بیان داشت: تاکید رهبر معظم انقلاب هم راستایی در حل مسائل در کشور و کنار گذاشتن اختلافات است و امروز شرایط ما در منطقه و داخل کشور خصوصا مشکلات اقتصادی داخلی دلیلی می شود که هر عقل سلیمی را به سمتی رهنمون کنیم که شاهد همت ها برای ایجاد شرایط وفاق و همدلی برای کار و آبادانی کشور باشیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط فعلی مضیقه هایی در بودجه وجود دارد و مجموع منابع ما در کشور از نظر بودجه جاری و عمرانی محدود است و در عین حال فشار صحنه بین المللی از نظر قیمت نفت بر ما تاثیر گذاشته است اما باید از سرمایه نیروی انسانی خود استفاده بهتری کنیم.

وی ادامه داد: باید تنگناها را علاج کنیم و نباید همیشه به فکر فروش نفت باشیم و باید ابتکار خوب داشته باشیم تا از منابع موجود بهترین استفاده انجام شود.

لاریجانی، بهره گیری از اوراق مشارکت و استفاده از تهاتر را برای حل مشکلات شهرداری ها در مسائل عمرانی کشور مورد توجه قرار داد و افزود: شهرداری ها قطعا می توانند از فاینانس استفاده کنند و با پیگیری های انجام شده اجازه استفاده از فاینانس برای احداث راه آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان داده شده است و کار احداث آن بزودی انجام می شود.

وی گفت: نباید نگران بازگشت اوراق مشارکت و فاینانس باشیم و باید قبول داشته باشیم که از این شرایط دشوار عبور خواهیم کرد و در آینده بازپردخت ها صورت می گیرد و تکلیف ملی بر ما است که شرایط رونق و آبادانی کشور را ایجاد کنیم.

لاریجانی ابراز داشت: بانک ها نیز امکان خوبی برای سرمایه گذاری دارند و یکی از مسوولان بانک ها قبول کرده است بیمارستان فوق تخصصی یک هزار تختخوابی را در قم ایجاد کند و زمین این پروژه نیز در پردیسان تامین شده است.

وی بیان داشت: امور عمرانی در سطح شهر قم باعث می شود که مردم اقدامات انجام شده را لمس کرده و این کار باعث انگیزه بیشتر افرادی می شود که در آبادانی شهرها تلاش می کند.

وی گفت: یکی از توصیه های رهبر معظم انقلاب در سفر به قم آن بود که این شهر حیثیتی بین المللی دارد و تراز آبادانی آن باید در این سطح قرار بگیرد و این شهر نباید عقب افتادگی هایی که در گذشته داشته است را شاهد باشد.

رییس قوه مقننه افزود: گام های بلند عمرانی در قم مورد عنایت و حمایت رهبر معظم انقلاب بوده است و هر گاه مساله ای در مورد شهر قم در پروژه های مهم وجود داشته است حمایت های معظم له مایه رفع مشکلات می شد.

لاریجانی اظهار داشت: باید از استاندار و همه مدیران اجرایی قم، شورای شهر و شهرداری تقدیر کنیم که هماهنگی خوبی با هم دارند و شرایط کشور به گونه ای است که چاره ای جز این هماهنگی ها و همکاری ها نیست.

وی ابراز داشت: در قم این گونه نگاه رهبرمعظم انقلاب تحقق پیدا کرده است و بخش های اجرایی انرژی خود را برای آبادانی این شهر صرف می کنند که کار پسندیده ای است.

وی اظهار داشت: برای آبادانی شهر قم باید نگاه بلند مدت و شجاعت در کار داشت و نباید نگران کمبود بودجه نباشیم چراکه از این شرایط عبور خواهیم کرد و باید همت مسوولان برای حل مشکلات شهر بلند باشد.

فاز یک مجموعه پل های جمهوری اسلامی به طول یکهزار و 100 متر می باشد و مطالعات اولیه آن از سال 88 آغاز شده و عملیات اجرایی آن از بهمن سال 90 شروع شده است.

این پل ها منطقه چهار شهری قم را به منطقه دو و شش متصل می کند

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩٣, ١٨:۵٢

   

پر مبحث ترین ها