سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله جوادی‌آملی: ایران احتیاجی به درآمد نفتی ندارد

این مرجع تقلید در دیدار سردار حسین اشتری جانشین فرمانده ناجا، با اشاره به اهمیت مدیریت جامعه، افزود: یک صدم جمعیت کل دنیا در ایران قرار دارد و 10 درصد منابع دنیا در دست ما است، پس باید تلاش‌مان مضاعف شود.

آیت‌الله جوادی‌آملی گفت: ایران با وجود این همه استعداد در کشور هیچ احتیاجی به درآمد نفتی ندارد.

 

به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در دیدار سردار حسین اشتری جانشین فرمانده ناجا، با اشاره به اهمیت مدیریت جامعه، افزود: یک صدم جمعیت کل دنیا در ایران قرار دارد و 10 درصد منابع دنیا در دست ما است، پس باید تلاش‌مان مضاعف شود.

آیت‌الله جوادی‌آملی تصریح کرد: وقتی که ما همه چیز داریم و نتوانیم خود را اداره کنیم، آن طرف فشار می‌آورد، ما سلسله جبال البرز و سلسله جبال زاگرس داریم، دریا داریم و بخش وسیعی از زمین‌ها با باران تامین می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که «همه ما محتاج به بصیرت هستیم» بیان کرد: دشمن بیرونی را می‌توان کنترل کرد، اما دشمن درونی که جای پای آن و رفت و آمدش مشخص نیست را نمی‌توان کنترل کرد و دشمن اصلی ما دشمن درون ماست.

 

وی افزود: اینکه گفته‌اند اگر دشمن درونی نیست، باکی از دشمن بیرونی نیست؛ یعنی باید بدانیم دشمن از درون ما شروع می‌کند، دشمن بیرونی نظیر مار، عقرب، آمریکا و صهیونیست که خطرشان محدود است یا آب و خاک می‌خواهند، یا نفت و گاز و یا جان را می‌خواهند، به دنبال غارت و آدم کشی هستند، اما دشمن درون به آب، خاک، نفت و گاز کاری نداشته اول دین و بعد آبروی ما را می‌گیرد.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «انسانی که آبرویش رفت هر روز تقاضای مرگ می‌کند» ادامه داد: اگر انسان عصبانی شود حرف‌هایی می‌زند و در این حالت شاید خدا از او بگذرد اما کم کم برایش عادی شده و زیر بار خیلی از عقاید می‌زند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩٣, ٢٢:۵٢

   

پر مبحث ترین ها