سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نوری المالکی:

اگر حمایت‌های ایران نبود اربیل و بغداد سقوط می‌کردند

ایران بدون هیچ پیش شرطی به دولت و ملت عراق برای مقابله با داعش کمک کرد و این حمایت ایران در زمانی مناسب صورت گرفت.

معاون رئیس‌جمهور عراق پس از گفت‌وگو با همتای ایرانی‌اش گفت که اگر حمایت‌های بی‌قید و شرط ایران برای مبارزه با داعش نبود، بغداد و اربیل سقوط کرده بودند.

«نوری المالکی» معاون رئیس‌جمهور عراق پس از دیدار با «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهور ایران که به عراق سفر کرده، گفت که ایران بدون هیچ پیش شرطی به دولت و ملت عراق برای مقابله با داعش کمک کرد و این حمایت ایران در زمانی مناسب صورت گرفت.

به نوشته «شفق‌نیوز» وی افزود: اگر این حمایت نبود، بغداد و اربیل به دست داعش افتاده بود.

معاون رئیس‌جمهور عراق در جمع خبرنگاران، توسعه روابط دوجانبه تهران – بغداد در زمینه مبارزه با گروه تروریستی داعش را خواستار شد.

پس از دیدار با «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهور ایران در بغداد، گفت که ایران بدون هیچ پیش شرطی به دولت و ملت عراق برای مقابله با داعش کمک کرد و این حمایت ایران در زمانی مناسب صورت گرفت.

وی افزود: اگر این حمایت نبود، بغداد و اربیل به دست داعش افتاده بود.

معاون رئیس‌جمهور عراق در جمع خبرنگاران، توسعه روابط دوجانبه تهران – بغداد در زمینه مبارزه با گروه تروریستی داعش را خواستار شد.

اسحاق جهانگیری، دوشنبه گذشته در رأس هیأتی بلند پایه وارد بغداد شد و در سفر دو روزه اش در بغداد با سران این کشور از جمله «فؤاد معصوم» رئیس جمهور، «حیدر العبادی» نخست وزیر، «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان و رهبران احزاب و جریان های سیاسی عراق دیدار و گفت وگو کرد.

وی روز سه شنبه نیز از نمایشگاه اختصاصی ایران در بغداد بازدید کرد و قرار است در پایان سفرش به نجف اشرف برود.

 

منبع: فارس

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١١-١٣٩٣, ١٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها