سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هشدار باراک اوباما به نتانیاهو:

هواپیماهای اسرائیل را پیش از هدف قراردن تاسیسات هسته ای ایران، ساقط خواهیم کرد+ تکذیب کاخ سفید

نتانیاهو و وزرایش تصمیم گرفته بودند که آنها هر آن چه در توان دارند را به کار گیرند تا از توافق میان ایران و آمریکا جلوگیری کنند.

واشنگتن پست نوشت: باراک اوباما سال گذشته به منظور حفظ مذاکرات هسته ای با ایران، تهدید کرده است که که اگر هواپیماهای اسرائیل به قصد حمله به تاسیسات هسته ای ایران به پرواز در بیایند، آنها را ساقط می کند.

تهدید اوباما باعث شده است که نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از دستور حمله به ایران صرف نظر کند.

روزنامه الجریده نیز در این رابطه گزارش داده است که که یک وزیر اسرائیلی برنامه حمله به ایران را به جان کری وزیر خارجه آمریکا لو داده است و سپس اوباما با هشداری مبنی بر ساقط کردن هواپیماهای آنان پیش از هدف قراردادن تاسیسات ایران، این طرح را خنثی کرده است.

براساس این گزارش، نتانیاهو و فرماندهانش پس از چهار شب برنامه ریزی همراه با بنی گانتز رئیس ستاد ارتش اسرائیل قصد حمله به ایران را پیدا کرده بودند. بعلاوه، نتانایهو و وزرایش تصمیم گرفته بودند که آنها هر آن چه در توان دارند را به کار گیرند تا از توافق میان ایران و آمریکا جلوگیری کنند.

طرح اسرائیل چندین هفته در قالب مانورهای هوایی تمرین شد و نیروی هوایی اسرائیل پروازهایی در جهت شبیه سازی حمله به ایران انجام داد.

 

اما کاخ سفید خبر منتشر شده درباره مخالفت اوباما با حمله هوایی رژیم صهیونیستی به تاسیسات هسته‌ای ایران در سال ۲۰۱۴ و تهدید به سرنگونی هواپیماهای اسرائیلی را رد کرد.

به گزارش تایمز اسرائیل، کاخ سفید روز یکشنبه گزارش یک روزنامه کویتی مبنی بر تهدید اوباما نسبت به سرنگون کردن هواپیماهای اسرائیلی درصورت حمله به ایران را رد کرد.

شورای امنیت ملی آمریکا این خبر را شایعه‌ای خواند که همزمان با ادامه مذاکرات هسته‌ای میان ایران و غرب مطرح شده است.

این شورا در حساب توییتری خود اعلام کرد: همانند بسیاری از شایعات که اخیرا درباره مذاکرات هسته‌ای ایران مطرح شده، خبر مربوط به اوباما و هواپیماهای جت صحت ندارد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٢-١٣٩٣, ٠٩:۵٩

   

پر مبحث ترین ها