سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جان کری:

انتظار تسلیم‌شدن از ایران محال است

جان کری در واکنش به سخنان نتانیاهو، گزینه وادار کردن ایران به تسلیم در رابطه با مساله هسته ای را غیر ممکن دانست و بر مخالفت آمریکا و دیگر کشورهای 1+5 از خواسته رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

 

به گزارش ایرنا، جان کری وزیر خارجه آمریکا در جمع بندی مذاکرات سه روزه خود با تیم هسته ای ایران و در واکنش به سخنان دیروز نتانیاهو در کنگره آمریکا، خواسته اسراییل مبنی وادار کردن ایران به تسلیم در مقابل خواسته های غرب درمورد مسئله هسته ای را یک انتظار غیر ممکن خواند.

وزیر خارجه آمریکا ضمن ارزیابی مثبتی از روند مذاکرات سه روزه خود با دکتر ظریف در سوییس نتیجه این مذاکرات10 ساعته را مثبت خواند واعلام کرد که ادامه این مذاکرات به 15 مارس موکول شده است.

کری گفت که که بازدید بازرسان اژانس انرژی هسته ای از تاسیسات هسته ای ایران و ایجاد یک سوپاپ زمانی به منظور اطمینان از صلح آمیز بودن برنامه های هسته ای بهترین راه حل این مساله است.

وی افزود: صریح بگویم که وادار کردن ایران به تسلیم در رابطه با مساله هسته ای ممکن نیست و این کار را نمی توان راه حل این مسئله دانست و آمریکا و دیگر اعضای گروه 1+5 از این رویکرد حمایت نخواهند کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٢-١٣٩٣, ٠٩:٣٩

   

پر مبحث ترین ها