سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ظریف: به فضاسازی ها اهمیت نمی دهیم

بروز شده : ٨-٠١-١٣٩۴, ٠٩:١۵    نسخه چاپی    
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: فضاسازی در کنار مذاکرات یکی از برنامه هایی است که همواره از سوی طرف مقابل دنبال می شود.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سئوالی درباره خوش بینی منابع خبری غربی درباره مذاکرات و احتیاط ایران در ابراز این خوش بینی، گفت: ما هیچ گاه به حرف هایی که به نقل از منابع نزدیک مطرح می شود توجه نمی کنیم.

وی افزود: فضاسازی در کنار مذاکرات یکی از برنامه هایی است که همواره از سوی طرف مقابل دنبال می شود.

ظریف اظهار داشت : مذاکرات بسیار سخت و پیچیده است و فراز و نشیب های جدی دارد و در مراحل مختلفی دیدگاه های مختلفی مطرح می شود. برخی اوقات اختلاف نظرهایی در داخل گروه مذاکره کننده با ما یعنی طرف مقابل وجود دارد و این امر باعث می شود که دیدگاه های متناقض و متفاوتی مطرح شود.

وی تصریح کرد: بنابر این نیاز است که با جدیت و دقت و حوصله کار را پیش ببریم تا ببینیم که توافق ممکن است یا خبر.

وزیر امور خارجه کشورمان بیان کرد: ما همواره گفته ایم که توافق کاملا امکان پذیر است. توافق جامع و کامل؛ اینکه چه زمانی نگاشته شود و نگارش آن شروع شود یک بحث است اما اینکه مفاهیم و راه حل ها پیدا شود بحث دیگری است.

ظریف بیان کرد: من احساس می کنم که ما حتما می توانیم به راه حل ها دست پیدا کنیم. ولی دست یابی به راه حل نیاز به اراده سیاسی از سوی طرف مقابل دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان بیان کرد: دلیل آنکه به اراده سیاسی از سوی طرف مقابل تأکید می کنم این است که جمهوری اسلامی ایران اراده سیاسی در بالاترین سطوح و در سطح مقام معظم رهبری و رئیس جمهور دارد. مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی خود فرمودند که همه در ایران خواهان رسیدن به توافق برای حل موضوع هسته ای هستند. لذا ما هیچ شکی در اراده سیاسی از سوی ایران نداریم.

وی خاطرنشان کرد: باید همین اراده را با همین جدیت  و اتفاق نظر از سوی همه مذاکره کنندگان طرف مقابل ببینیم تا بتوانیم به توافق برسیم.

منبع: مهر

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠١-١٣٩۴, ٠٩:١۵

   

پر مبحث ترین ها