سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیام ایران به جهان: برای شکست داعش به ما و سردار سلیمانی نیاز دارید

بلومبرگ نوشت: در مبارزه علیه افراط گرایان، فرمانده نیروهای ویژه ایران به شهرت بسیار زیادی رسیده است. هفته ی گذشته، تلویزیون ایران عکسی از ژنرال سلیمانی فرمانده سپاه قدس در کنار پیشمرگه های کرد منتشر کرد.
عکس مذکور که در توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی به صورت گسترده به اشتراک گذاشته شد، از آخرین عکس های سردار سلیمانی در عراق از زمان سقوط موصل محسوب می شود.

سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران به یک قهرمان ملی تبدیل شده است. در واقع، ایران برای جهان، این پیام را دارد: اگر می خواهید شبه نظامیان داعش را شکست دهید، به کمک شیعیان و فرمانده ارشد نظامی آنها نیاز دارید.

آنتونی کوردزمن  تحلیلگر ارشد در مرکز مطالعات بین المللی و استراتژیک در واشنگتن گفت: سردار سلیمانی در حال ارسال پیام به آمریکا در مورد نفوذ و قدرت ایران است.

وی افزود: ایران پیامی برای اعراب نیز دارد و آن این است که باید با تهران کنار بیایند.

سلیمانی 57 ساله که در طول جنگ ایران و عراق نیز حضور داشت، در سال 1997 به عنوان فرمانده سپاه قدس انتخاب شد.

در ایران، همه او را به عنوان ناجی بشار اسد در مقابل نیروهای شورشی می دانند.  امیرعلی حاجی زاده ژنرال ایرانی ماه گذشته در تلویزیون گفت که سردار سلیمانی با 70 نفر جلوی پیشروی داعش در اربیل را گرفت.

پیام محسنی مدیر پروژه ایران در دانشگاه هاروارد گفت: نام و شهرت فعلی سردار سلیمانی نشان می دهد که او مردی کاریزماتیک است که که از حضور در جبهه ها و فرماندهی جنگ ها ترسی ندارد.

وی افزود: بسیاری از ایرانیان شاید قاسم سلیمانی را در گذشته نمی شناختند، اما با اتفاقات اخیر، محبوبیت او روز به روز در میان ایرانیان در حال افزایش است.

 

منبع: تیک

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩۴, ١٠:۵۶

   

پر مبحث ترین ها