سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توکلی: تیم‌مذاکره حافظ عزت و منافع ملت است

احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حساس خواندن مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ گفت: باید از تیم مذاکره کننده ای که حافظ عزت و منافع ملت ایران است حمایت کرد تا به اهدافی که مدنظر نظام است، برسیم.

 

احمد توکلی شامگاه چهارشنبه در حاشیه آیین گرامیداشت شهدای روستای لشتو تنکابن در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیازی که باراک اوباما و حزب دموکرات برای به ثمر رسیدن این مذاکرات دارند نقطه امید است اما از طرف دیگر گزافه گویی ها و زیاده خواهی های آنها زمینه به توافق نرسیدن را تشدید می کند.

توکلی به روند مذاکرات و نتیجه آن ابراز خوشبینی کرد و اظهار داشت: از اینکه ۱۶ ماه مذاکرات ادامه یافت و قطع نشد جای امیدواری است اما رفع مسائل و مشکلات کشور را به نتایج مذاکرات پیوند زدن کاری اشتباه است.

توکلی به مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و بیان داشت: بزرگترین مشکل اقتصاد کشور ، وابستگی آن به درآمدهای نفتی و فسادی که پیرامون آن شکل گرفته، است و رفع این مشکل هیچ ربطی به نتایج مذاکرات ندارد. وی فساد را بزرگترین خطر برای نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد : این انقلاب با کودتا ، حمله نظامی و انقلاب مخملی از بین نمی رود بلکه تنها فساد می تواند آن را نابود کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه فساد سیستماتیک در درون نظام رخنه کرده است که باید در این زمینه اقدامات موثری صورت گیرد. وی ادامه داد : امروزه برخی مدیران اجرایی کشور از روی رفاقت و خویشاوندی انتخاب می شوند و هیچگونه ضابطه ای در این زمینه وجود ندارد.

توکلی یادآور شد: اگر عدالت و عقلانیت حاکم باشد این نظام هر روز عزیزتر و دشمنان آن ذلیل تر خواهند شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٢-١٣٩۴, ١٢:۵١

   

پر مبحث ترین ها