سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نظر شهید بهشتی درباره مذاکره با آمریکا

صفحه اینستاگرام مجمع اصلاح‌طلبان بریده‌ای از مصاحبه شهید بهشتی در باره ملاقات مقامات دولت موقت با آمریکایی‌ها را مورد توجه قرار داده است که متن کامل آن به قرار زیر است:

 

سوال: در الجزایر با یزدی و بازرگان ملاقات کرده است و آقای یزدی در مجلس عنوان کردند که شورای انقلاب در جریان بوده است، شما این گفته آقای یزدی را تایید می کنید؟

جواب: همانطور که گفته شد آقایان قبل از رفتن به الجزایر هیچ مجوزی نگرفتند که با برژینسکی ملاقات داشته باشند ولی آنجا رفته اند و ملاقات داشته اند باز تکرار می کنم، اگر آقایان، اگر نخست وزیر و وزیر خارجه ما لازم دیده باشند با برژینسکی صحبت بکنند من این را جرم و خلاف نمی دانم، اگر خلافی هست این است که چه صحبتی کرده اند، باز باید تکرار بکنم، برای چندمین بار تکرار می کنم و در آینده هم تاکید خواهم کرد: مگر می شود کشوری را اداره کرد بی آنکه انسان با نمایندگان کشورهای دیگر گفتگو کند؟ باید نمایندگان کشورهای دیگر بدانند که با ما به صورت مستقل گفتگو کنند، یعنی ما مستقل هستیم و ما نمایندگان یک کشور مستقل هستیم. به هر حال اگر ما در صحبت هایی که با دیگران می کنیم قاطع باشیم و با قاطعیت روی استقلال و بی نیازیمان از آن ها پافشاری بشود گفتگو با آن ها همیشه نتیجه خوب خواهد داشت. اگر با آن ها در گفتگوها ضعف نشان دهیم نتیجه بد خواهد داشت به همین جهت من اصل ملاقات این آقایان را هم هیچ نمی توانم درباره اش نظر بدهم تا وقتی که دقیقا بدانم چه گفته اند، مهم این است که آقایان بتوانند صورت مذاکراتشان را برای اطلاع ملت منتشر کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٣-١٣٩۴, ٢٢:۵۴

   

پر مبحث ترین ها