سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحانی در دیدار با اللحام تاکید کرد:

تا پایان راه در کنار دولت و ملت سوریه باقی خواهیم ماند

رییس جمهور با اشاره به مناسبات خوب تهران- دمشق در سال‌های پس از پیروزی انقلاب بر تحکیم و ارتقاء روابط فی‌مابین تأکید کرد و گفت:دولت و ملت ایران تا پایان راه در کنار دولت و ملت سوریه باقی خواهد ماند.

 حجت‌الاسلام حسن روحانی روز سه‌شنبه و در دیدار با «محمد جواد اللحام» رییس مجلس سوریه با ابراز امیدواری نسبت به پیروزی مردم مقاوم و نیروهای مسلح ارتش سوریه در جهاد علیه تروریست‌ها، گفت: امروز بحمدالله بعد از ۴ سال ایستادگی و مقاومت، امید و برنامه‌ریزی دشمنان سوریه که فکر می‌کردند ظرف چند ماه می‌توانند بر دمشق مسلط شوند، از بین رفته است.

رییس جمهوری اظهار داشت: مردم سوریه گرفتار جنگی ناخواسته از سوی برخی کشورها و گروه‌های تروریستی شدند، اما هنگامی که یک ملت بخواهد می‌تواند در برابر همه توطئه‌های پیچیده ایستادگی کند، همانطورکه ملت بزرگ ایران در سالهای دفاع مقدس با وجود حمایت بسیاری از کشورها از صدام حسین موفق شد و به پیروزی رسید.

روحانی با تأکید بر اینکه تروریست‌ها قادر نخواهند بود بر ملت سوریه فائق شوند، خاطر نشان کرد: متأسفانه برخی کشورهای منطقه دچار اشتباه محاسباتی هستند و فکر می‌کنند نیروهای تروریستی همواره ابزاری در اختیار آنها برای دستیابی به اهدافشان است در حالی که دیر یا زود تروریسم بلای جان خودشان خواهد شد.

رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مناسبات خوب تهران- دمشق در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بر تحکیم و ارتقاء روابط فی‌مابین تأکید کرد و گفت: دولت و ملت ایران تا پایان راه در کنار دولت و ملت سوریه باقی خواهد ماند.

رییس جمهوری افزود: تهران از آغاز توطئه علیه دولت و ملت سوریه با وجود قرار داشتن در برابر توطئه دیگری به نام تحریم، وظیفه اخلاقی و انسانی خود را در برابر ملت سوریه فراموش نکرده است و به مسیر خود در کمک و حمایت از دولت و ملت سوریه ادامه خواهد داد.

جهاد اللحام:حمایت از تروریست‌ها در سوریه در جهت خدمت به منافع رژیم صهیونیستی است

رییس مجلس سوریه نیز ضمن ابلاغ پیام تشکر و سلام رییس جمهوری و ملت کشورش به رهبر معظم انقلاب، رییس جمهوری و دولت و ملت ایران، گفت: دولت و ملت سوریه هیچ‌گاه حمایت و ایستادگی ملت دوست و برادر ایران را فراموش نخواهند کرد.

محمد جواد اللحام با تجلیل از مواضع اصولی ایران که منطبق با معیارهای انسانی و مورد تاکید همه ادیان و مذاهب است، از ناکارآمدی و نبود اراده واقعی در سازمان ملل متحد برای اجرایی کردن پیشنهاد رییس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری انتقاد کرد.

وی با تحلیل شرایط منطقه نظیر تجاوز به مردم فقیر یمن و ابراز تأسف از حمایت برخی کشورها در حمایت از تروریست‌ها در سوریه، گفت: این کشورها مجری برنامه و طرحی شدند که آمریکا و غرب تدارک دیده است و بدون تردید این رفتار در جهت خدمت به منافع رژیم صهیونیستی است.

رییس مجلس سوریه ابراز امیدواری کرد در پرتو حمایت و ایستادگی ملت‌های منطقه، توطئه‌های رژیم صهیونیستی خنثی شده و به خواست خدا جشن پیروزی ملت سوریه در برابر تروریست‌ها به زودی برگزار شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٣-١٣٩۴, ١٢:١٢

   

پر مبحث ترین ها