سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احمدی مقدم: مرا تهدید کردند که اگر بخواهی با ما دربیافتی تو را هم با خود پایین می کشیم

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در برنامه "امشب" که سه‌شنبه شب از شبکه اول سیما پخش شد، در پاسخ به مجری برنامه که از وی پرسید، «دوستان می‌گفتند، شما در زندان هستید»، اظهار کرد: در چهار ماه پایان تصدی ام به پرونده فساد اقتصادی در بنیاد تعاون برخوردیم.

 

به گزارش «انتخاب»، احمدی مقدم که اخیرا شایعاتی درخصوص بازداشتش مطرح شده بود، در این برنامه درباره تخلفات بنیاد تعاون ناجا گفت: در یکی از شرکت‌های زیر مجموعه بنیاد تعاون ناجا تخلفات مالی قابل توجه صورت گرفت و در اواخر ماه های حضورم در ناجا با این موضوع رو به رو شدم و به متخلفان گفتم اگر اموال را بازپس بدهید پیگیری حقوقی انجام نمی دهیم ولی آنها این موضوع را نپذیرفتند و ما هم موضوع را به دستگاه قضایی ارجاع دادیم.

وی افزود: وسط بررسی پرونده قاضی کنار رفت و قضیه مسکوت ماند و پس از آن شروع کردند به جوسازی و گفتند بنیاد تعاون در حال ورشکستگی است و ما را تهدید کردند که اگر بخواهی با ما دربیافتی تو را هم با خود پایین می کشیم، و فیلم گرفته ایم و کاری می کنیم مردم بریزند به خیابان و بگویند بانک قوامین پول مان را بدهد

احمدی مقدم با بیان اینکه آنها قاضی پرونده را جا به جا کردند در پاسخ به سوالی که چگونه این کار را انجام دادند،گفت: بهرحال پول معجزه می کند.

وی تصریح کرد: همان کسانی که ما قبلا تهدید به انتشار فیلم کرده بودند، شایعه زندانی بودن من را منتشر کرده و به رسانه‌ها اطلاع دادند.

احمدی مقدم تاکید کرد: نه فرزند و نه دامادم بازداشت نشدند.فرزندانم مستاجر هستند و در خانه های زیر 100 متر زندگی می کنند.

وی افزود: کسی که در این مورد ادعا می کند باید بگوید من به کدام دادگاه و کدام بازداشتگاه برده شده ام.

فرمانده سابق ناجا اضافه کرد: وقتی سخنگوی قوه قضائیه که انسان بسیار قابل احترامی است، با قاطعیت می گوید، دستگیری احمدی مقدم کذب محض است و قابل پیگیرد است، دیگر بحثی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: از من خواستند که در مقابل این ادعاها شکایت کنم، اما من گذشت می کنم، البته راضی به گناه کسی نیستم.


وی همچنین درخصوص احضارش به دادگاه نیز گفت: قاضی پرونده در دو نوبت نامه‌ای را برایم فرستاد مبنی بر ادعاهای متهمین که به آنها پاسخ دادم ولی احضاری در کار نبود.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٣-١٣٩۴, ٠٩:٣۴

   

پر مبحث ترین ها