سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پاسخ آیت الله هاشمی به سوالی درباره «صبر شما در برابر ناملایمات سیاسی، از کجاست؟»

گرچه مردم نجیب ایران تحمل می‌کنند، ولی وظیفه مسئولان برداشتن موانع و مشکلات در مسیر زندگی مردم است؛ مخصوصا تحریم‌های ظالمانه که عامل بسیاری از مشکلات است.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، شهید افتخاری را با توصیفاتی چون «هم‌رزم»، «همکار»، «همسنگر» و «هم‌حزبی دوران پیروزی» انقلاب ستود و گفت: مزد جهاد طولانی خویش را با شهادت گرفت که هم‌نشینی با شهدا در بزم اولیا آرزوی هر انسانی است.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری شرایط نابسامان کشورهای اسلامی در منطقه، گفت: آرامش امروز ایران به خاطر صداقت شهدا و ایثارگران ماست که خانواده‌های آنها به عنوان مخلص‌ترین لشکر انقلاب از اهداف نظام حفاظت می‌کنند.

وی با ابلاغ سلام‌ گرم به مردم خونگرم استان گیلان، بویژه در شهرستان فومن، خطاب به حاضران اظهار کرد: سند اخلاص شما مردم، شهدایی هستند که با تأسی به شهدای کربلا، رنج‌های تلخ میادین را شیرین می‌یافتند.

رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام شهادت را حالتی ویژه برای انسان‌های ویژه دانست و خطاب به خانواده شهید افتخاری گفت: آثار گفتاری و رفتاری این شهید را ثبت و ضبط کنید تا به عنوان یک سرمایه برای نسل‌های بعدی بماند.

 

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به ابراز نگرانی خانواده شهید افتخاری از اوضاع جامعه و بویژه بیکاری، تصریح کرد: اگرچه مردم نجیب ایران تحمل می‌کنند، ولی وظیفه مسئولان برداشتن موانع و مشکلات در مسیر زندگی مردم است؛ مخصوصا تحریم‌های ظالمانه که عامل بسیاری از مشکلات است.

وی در برابر اظهارنظر فرزند شهید افتخاری مبنی بر اینکه "صبر شما در برابر ناملایمات سیاسی، از کجاست؟" پاسخ داد: ما خاک پای اهل بیت(ع) نمی‌شویم، ولی ببینید که با آنها چگونه رفتار می‌کردند و باید خدا را شکر کنیم که صبر را از مظلومان تاریخ آموخته‌ایم.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری مصائب حضرت زهرا(س) و نگاه قرآنی به انسان‌ها، یادآور شد: خداوند در سوره العصر تأکید می‌نماید که اگر چه انسان به خاطر از دست دادن سرمایه عمر هر لحظه در خسران است، اما کسانی که صبر می‌کنند، هیچ وقت ضرر نمی‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبر را باعث وسیله نجات انسان‌ها دانست و گفت: صبر بر تلخی‌هایی که به خاطر گفتن حقیقت متوجه انسان‌ها می‌شود، باعث تکامل روح خواهد شد.

در آغاز این دیدار نیز حجت‌الاسلام محمدمهدی افتخاری گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های ستاد یادواره ارائه کرد.

 

منبع: تیک

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٣-١٣٩۴, ١٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها