سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کابوس توافق هسته ای، نتانیاهو را به مرز جنون رساند

بروز شده : ۶-٠۴-١٣٩۴, ١٠:٣٣    نسخه چاپی    
کابوس توافق هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به مرز جنون رسانده و او در آستانه امضای این توافق تهدیدهای علیه ایران را دیوانه وار تکرار می کند.

 

 

به گزارش  پایگاه خبری لبنانی العهد ، رسانه های صهیونیستی با اعتراف به اینکه صهیونیست ها هم از سیاست های شکست خورده نتانیاهو احساس سرخوردگی می کنند، نوشتند که نتانیاهو بار دیگر و در آستانه امضای توافق هسته ای تهدیدهای توخالی حمله احتمالی به تاسیسات هسته ای ایران در آینده را تکرار کرد.

نتانیاهو که در جلسه فارغ التحصیلی خلبانان نیروی هوایی ارتش صهیونیستی سخن می گفت، با ابراز نارضایتی از روند مذاکرات جاری بین ایران و گروه 1+5 ادعا کرد: اسراییل همواره از خودش دفاع می کند و مسئولیت نیروی هوایی در این زمینه زیاد است.

وی با ابراز نگرانی عمیق از توافق هسته ای گفت : امتیازهایی را که قدرت های بزرگ به ایران می دهند، روز به روز بیشتر وبیشتر می شود و این امتیازها به ایران اجازه می دهد تا سقف مطالباتش را بالاتر ببرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به مواضع قاطعانه حضرت امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود که ایشان هرگونه قید و بند برای پیشرفت برنامه هسته ای و مصاحبه با دانشمندان هسته ای و بازرسی از تاسیسات نظامی را رد کردند.

نتانیاهو اضافه کرد : حتی اگر ایران در روزهای آینده امتیازاتی بدهد در مقابل امتیازهای بزرگ و بیشتری که کشورهای بزرگ داده اند، چیزی نیست و قدرت ها از خطوط قرمزی که به طور علنی تعیین کرده بودند، به طور آشکار عقب نشینی کرده اند.

وی گفت: توافق هسته ای به اقتصاد ایران میلیاردها دلار تزریق می کند و به نظام ایران اجازه می دهد تا هرکاری که خواست در خاورمیانه انجام دهد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی خطاب به قدرت های بزرگ افزود: هنوز فرصت بازگشت و مجال برای دستیابی به یک توافق خوب برای شما وجود دارد و من تکرار می کنیم بهتر است به جای دستیابی به یک توافق بد اصلا توافقی وجود نداشته باشد.

 

** درخواست صهیونیست ها از نتانیاهو

در همین حال روزنامه صهیونیستی معاریو نوشت که بیشتر صهیونیست ها از نتانیاهو خواسته اند بر اوباما فشار وارد کند تا از توافق هسته ای با ایران را نپذیرد.

این روزنامه صهیونیستی افزود: براساس نتایج یک نظر سنجی نیمی از اسراییلی ها معتقدند توافق هسته ای بین قدرت های بزرگ با ایران وجود آنها را تهدید می کند و به خطر می اندازد.

 

** اوباما از تفاهم های اسراییل و آمریکا عقب نشینی کرده است

مایکل اورن سفیر سابق اسراییل در واشنگتن گفته است که اوباما از تفاهم های اسراییل و آمریکا عقب نشینی کرده است.

این عضو حزب کولانو در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) به روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت می افزاید: سال های طولانی است بین اسراییل و آمریکا این تفاهم وجود دارد، هر طرف نباید تصمیماتی اتخاذ کند که طرف دیگر را غافلگیر می کند و اوباما از این تفاهم عقب نشینی کرده است.

وی اضافه کرد: روسای جمهور آمریکا هنگام تعامل با مسائل خاورمیانه، اسراییل را در جریان می گذارند و آماده شنیدن ملاحظات و پیشنهادهای ما هستند.

 

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۴-١٣٩۴, ١٠:٣٣

   

پر مبحث ترین ها