سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

2 اختلاف اصلی مذاکرات هسته ای: تحریم ها و بازرسی

بروز شده : ٨-٠۴-١٣٩۴, ١٢:٣٧    نسخه چاپی    
یک دیپلمات غربی که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت: به نظر می رسد درباره مسائل فنی ما نه تنها پیشرفت نکرده ایم بلکه در برخی از مسائل فنی پسرفت داشته ایم.

دیپلمات های غربی گفته اند مهمترین اختلافات میان ایران و گروه 1+5 هم اکنون بر سر زمانبندی رفع تحریم ها و بازرسی از تاسیسات هسته ای ایران است.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، بسیاری از مقامات و دیپلمات ها و منابع آگاه ایرانی و غربی نیز می گویند مذاکرات هسته ای در وین به بعد از پایان مهلت از پیش تعیین شده یعنی سه شنبه 9 تیرماه طول خواهد کشید.

این در حالی است که دولت آمریکا در صورتی که تا روز 10 ماه آینده میلادی (جولای) متن توافق هسته ای با ایران را به کنگره آمریکا ارائه نکند، کنگره به جای 30 روز، 60 روز مهلت خواهد داشت متن توافق را بررسی کند.

در صورت امضای این توافق، نزاع هسته ای 12 ساله میان ایران و غرب پایان می یابد و باب برداشتن تحریم ها از ایران نیز باز می شود.


2 اختلاف اصلی در مذاکرات هسته ای: تحریم ها و بازرسی

یک دیپلمات غربی که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت: به نظر می رسد درباره مسائل فنی ما نه تنها پیشرفت نکرده ایم بلکه در برخی از مسائل فنی پسرفت داشته ایم.

یک دیپلمات غربی دیگر هم به رویترز گفت: دو نقطه اختلافی اصلی وجود دارد. مدت و زمان کاهش تحریم های ایران در مقابل اقدامات هسته ای تهران و چگونگی و ابزارهای بازرسی برای اینکه ایران نتواند در عمل به تعهداتش اختلال ایجاد کند.

رویترز اضافه کرد: مذاکره کنندگان آمریکایی و اروپایی همچنین می خواهند وسیله ای داشته باشند که اگر ایران به تعهداتش در توافق های آینده پایبند نبود بتوانند تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد علیه تهران را بازگردانند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۴-١٣٩۴, ١٢:٣٧

   

پر مبحث ترین ها