سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحی، فریدون و ظریف راهی وین شدند

بروز شده : ٩-٠۴-١٣٩۴, ٠۶:١٧    نسخه چاپی    
حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری و علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی به همراه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برای ادامه مذاکرات هسته ای عازم وین پایتخت اتریش شدند.

 

 بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت و گو با ایرنا گفت: صالحی و فریدون صبح امروز (سه شنبه) به همراه وزیر امور خارجه که براساس یک برنامه از پیش تعیین شده دوشنبه به تهران بازگشته بود، راهی وین شدند.

رییس سازمان انرژی اتمی و دستیار ویژه رییس جمهوری در مذاکرات قبلی با 1+5 نیز حضور داشتند.

صالحی اخیرا تحت عمل جراحی قرار گرفت، به گفته کمالوندی، رییس سازمان انرژی اتمی بهبود یافته است و در حال حاضر در سلامت کامل بسر می برد.

حضور صالحی در این دور از مذاکرات نشانه ای از عزم و اراده جدی جمهوری اسلامی ایران برای سرعت بخشیدن به روند مذاکرات و دستیابی به توافق جامع است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه عصر یکشنبه مذاکرات دو جانبه و فشرده ای با وزیر خارجه آمریکا، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، وزیر امور خارجه آلمان ، وزیر خارجه فرانسه و معاون وزیر خارجه چین در وین داشت.

دیدارهای ظریف با جان کری، فدریکا موگرینی، فرانک والتر اشتاین مایر و لی بای دونگ ، فابیوس پس از رایزنی اش با فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس انجام شد.

 

*ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۴-١٣٩۴, ٠۶:١٧

   

پر مبحث ترین ها