سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران

به گزارش ایرنا، یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته ای هدف از سفر یوکیا آمانو را گفت و گو درباره فعالیت های گذشته و دریافت پیشنهادهای ایران برای رفع سوء تفاهمات عنوان کرد.

هنگامی که ایران مصاحبه با دانشمندان هسته ای را نپذیرفت، آژانس راه حل پیشنهادی ایران را جویا شده که در این سفر ایران راه حل خود را ارایه می کند.

قرار است مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در این سفر با حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت و گو کند.

در راستای همکاری های ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی، بیانیه مشترکی در 20 آبان ماه سال 92 به امضای صالحی و آمانو رسید.

بر این اساس تا کنون جمهوری اسلامی ایران 13 اقدام عملی که پیش از این در مذاکرات با آژانس بر سر آن توافق شده بود را اجرا کرده است و پنج مورد دیگر را نیز باید تا سوم شهریورماه امسال اجرایی کند.

کارشناسان معتقدند که بیانیه مشترک ایران و آژانس که در سال 92 به امضا رسید، بهترین محمل برای حل مسایل گذشته و حال فعالیت های هسته ای کشورمان است.

گفته می شود سفر روز پنج شنبه مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، موجب تسهیل در حل مساله پی ام دی( ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته ای) نیز خواهد گذشت.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۴-١٣٩۴, ٠٩:٢٣

   

پر مبحث ترین ها