سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحانی پنج‌شنبه عازم روسیه می‌شود

رئیس جمهور، پنج شنبه هفته جاری و به دعوت رسمی رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاریهای شانگهای و بریکس به روسیه سفر می‌کند.


  پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌و‌گو با تسنیم، گفت:رئیس جمهوری اسلامی ایران پنج شنبه این هفته و به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای - بریکس به روسیه سفر می‌کند.

وی افزود: این اجلاس دو روزه خواهد بود و برای ریاست محترم جمهوری برنامه ای فشرده‌ای پیش بینی شده است.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه سازمان همکاری‌های بریکس شامل کشورهای روسیه، هند، چین، آفریقای جنوبی و برزیل است، تصریح کرد: حجت الاسلام روحانی در روز اول اجلاس سازمان همکاری‌های بریکس به عنوان میهمان اختصاصی حضور و سخنرانی خواهد داشت.

اسماعیلی ادامه داد: روز دوم اجلاس نیز به سازمان همکاری‌های شانگهای اختصاص دارد و رئیس جمهور در این اجلاس نیز به عنوان یکی از سخنرانان اصلی سخنرانی می‌کند.

وی اضافه کرد: دیدار و گفت‌وگوی دو جانبه با تعدادی از سران کشورهای عضو اجلاس شانگهای و بریکس نیز از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در سفر به روسیه است.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: همزمان با حضور روحانی، اجلاس سران اوراسیا نیز برگزار خواهد شد.

گفتنی است، شهر اوفا در روسیه روزهای پنج شنبه و جمعه 18 و 19 تیر ماه جاری میزبان سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای، بریکس و اوراسیا خواهد بود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩۴, ١٢:٣١

   

پر مبحث ترین ها