سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هاشمی: مبارزه با خوارج سخت تر از مبارزه با معاويه بود

شب هاي قدر هميشه فرصتي براي ايراد سخنراني ها در مراسم هاي معمول اين شب هاست و رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام هم اين فرصت را غنيمت شمرده و صحبت هايي را ايراد كرده است اما نه در مراسم هاي معمول اين شب ها يا در ديدارهاي معمول ماه رمضان و ضيافت هاي افطاري.

 

به گزلرش اعتماد، آيت الله اين بار از طريق پايگاه اطلاع رساني اش سخنانش را به گوش مردم رسانده است و در سخناني كه به مناسبت شب هاي قدر و سالگرد شهادت حضرت علي(ع) در پايگاه اطلاع رساني آيت الله هاشمي منتشر شده است از دوره پنج ساله حكومت حضرت علي(ع) و از ظلم ها و سختي هايي كه متحمل شد مي گويد: از خوارج و اينكه خشكه مقدساني بودند كه از معاويه خطرناك تر و مبارزه با آنها به مراتب سخت تر از معاويه بوده است.

هاشمي رفسنجاني گفت: از ديد ما مساله اين گونه است كه پيامبر اكرم(ص) جامعه منظم مدينه را ساختند و عروج كردند و امت اسلامي يك جامعه منظم را با اصول مرتب در شرايط مناسب تحويل گرفتند. در چنين شرايط ميراث خوار زيادي پيدا مي شود. در همه انقلاب ها اين گونه است.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام همچنين در گفت وگو با پايگاه خبري العهد، وابسته به حزب الله لبنان به بهانه فرا رسيدن روز قدس مي گويد: «در مورد آينده فلسطين من هنوز هم عقيده دارم كه حضور اسراييل و اين دولت جعلي بالاخره موقت است و يك روزي بالاخره اين جسم كه خارجي است و در پيكر يك ملت و يك كشور وارد شده است حذف مي شود: حالاكي وچگونه؟ شرايط فرق مي كند.» او در ارزيابي خود از روابط ايران و اعراب مجموعه مناسبات را «بد» ارزيابي مي كند و البته اصرار دارد كه چالش هاي ميان دو طرف در اين عرصه هم «بايد حل شود.»

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۴-١٣٩۴, ٠۵:٣٠

   

پر مبحث ترین ها