سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد وزیر دفاع اسرائیل از توافق هسته ای:

حتی یک سانتریفیوژ ایران نابود نمی شود

وزیر دفاع اسرائیل به شدت از توافق هسته ای احتمالی میان ایران و گروه 1+5 انتقاد کرد.به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آلمان، موشه یعالون وزیر دفاع اسرائیل گفت که توافق هسته ای که ایران و گروه 1+5 به آن نزدیک شده اند یک توافق بد است.

وی افزود: اسرائیل بعد از توافق هسته ای آماده دفاع از خود با استفاده از قدرت ذاتی اش است.

انتقاد وزیر دفاع اسرائیل از توافق هسته ای: حتی یک سانتریفیوژ ایران نابود نمی شود

یعالون در جلسه کمیته امور سیاسی و امنیت پارلمان اسرائیل (کنیست) گفت: این توافق بیش از هر چیزی، بر وضعیت امنیتی و سیاسی اسرائیل تاثیر خواهد گذاشت. بعد از این توافق، ایران همچنان در آستانه کسب بمب اتمی باقی خواهد ماند و به فعالیت های تروریستی اش ادامه خواهد داد و از تروریسم در مکان های مختلف جهان حمایت خواهد کرد. علاوه بر این، ایران از منابع مالی بیشتری نیز به دلیل رفع تحریم ها برخوردار خواهد شد.

وزیر دفاع اسرائیل ادامه داد: مذاکرات میان کشورهای بزرگ و ایران شامل موشک های بالستیک تهران نشد موشک هایی که ایران در حال توسعه و تولید آنهاست. در این توافق هسته ای، درباره نابودی و تخریب حتی یک تاسیسات هسته ای یا حتی یک دستگاه سانتریفیوژ ایران توافق نمی شود.

ایران و گروه 1+5 هم اکنون در وین اتریش مشغول مذاکره برای دست یابی به توافق نهایی برای حل مسئله اتمی تهران هستند.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز از هفته ها قبل تاکنون تقریبا به صورت روزانه علیه توافق هسته ای با ایران موضع گیری می کند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۴-١٣٩۴, ١٨:٣٩

   

پر مبحث ترین ها