سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر خارجه سابق اسراییل: نتانیاهو مثل سگ فقط «واق واق» می کند

بروز شده : ٣-٠۵-١٣٩۴, ١٠:۵۵    نسخه چاپی    
در یکی از شدید ترین انتقاد ها به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل، آویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه سابق کابینه نتانیاهو ، او را به سگ تشبیه کرد.وزیر خارجه سابق اسراییل: نتانیاهو مثل سگ فقط پارس می کند

 

به گزارش عصر ایران لیبرمن در مصاحبه با روزنامه اسراییلی" یدیوت آحرنوت" با انتقاد از سیاست نتانیاهو در قبال ایران گفت بهترین راه برای جلوگیری از هسته ای شدن ایران، برکناری نتانیاهو از قدرت است.

لیبرمن با اشاره به اینکه نتانیاهو ثابت کرد توانایی جلوگیری از توافق بد بین ایران و گروه 1+5 را ندارد، او را به سگی تشبیه کرد که فقط واق واق می کند اما حمله نمی کند.

لیبرمن گفت:" نتانیاهو قادر به حل مساله هسته ای ایران نیست. این مساله برای او خیلی بزرگ است. اگر می خواهید حمله کنید باید حمله کنید فقط حرفش را نزنید. نتانیاهو مثل سگی است که فقط واق واق می کند اما حمله نمی کند."

لیبرمن افزود:" ما وقتی درباره همه گزینه های روی میز حرف می زنیم دیگر هیچ کس ما را جدی نمی گیرد و حالا هم (بعد از توافق) وقتی ما در این باره صحبت می کنیم همه به ما می خندند. لیبرمن افزود که نتانیاهو با تکرار تهدیدگزینه نظامی علیه ایران ، آن را به ابتذال کشاند و از کارایی انداخت.

لیبرمن با حمله به توافق هسته ای اخیر بین ایران و گروه 1+5 مدعی شد این توافق بد زمینه یک مسابقه تسلیحاتی را در خاورمیانه فراهم خواهد کرد و با رشد اشتها و گستاخی ایران ، این کشور را تبدیل به ابرقدرت منطقه می کند.

او گفت پس از این توافق کشورهای ترکیه، مصر و عربستان هم تلاش خواهند کرد برای ایجاد موازنه در برابر ایران ،هسته ای شوند.

وزیر امور خارجه سابق اسراییل در ادامه بار دیگر با حمله به نتانیاهو سیاست های او را در قبال توافق هسته ای زیر سوال برد و گفت:" برای مقابله با برنامه هسته ای ایران باید سازنده و مصمم باشیم و نشان بدهیم که قادریم تصمیمات و گزینه های سخت را به مورد اجرا بگذاریم، نتانیاهو آدم این کارها نیست.

پس از توافق اخیر هسته ای بین ایران و گروه 1+5 افراد و گروه های مختلفی از چپ و راست با انتقاد از نتانیاهو از او خواسته اند به دلیل این افتضاح در کارنامه سیاسی اش از نخست وزیری استعفا دهد.

نتانیاهو در دو سال گذشته بیشترین تلاش ها را برای جلوگیری از توافق هسته ای انجام داد اما در همه تلاش های خود ناکام ماند و از نظر بسیاری از ناظران توافق اخیرهسته ای در حکم انزوای کامل دولت اسراییل و شخص نتانیاهو است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۵-١٣٩۴, ١٠:۵۵

   

پر مبحث ترین ها