سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نگرانی از اجرای برجام نداریم زیرا به تعهدات خود پایبند هستیم

بروز شده : ۶-٠۵-١٣٩۴, ١٧:۵۶    نسخه چاپی    
وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه امیدواریم با روش همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همکاری آمریکا برای رفع تحریم‌ها برجام جنبه اجرایی به خودش بگیرد، گفت: قرار است علاوه بر برجام همکاری‌های منطقه‌ای نیز داشته باشیم.

 
به گزارش فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نشست خبری با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه) با بیان اینکه بسیار خوشحالم که به خانم موگرینی که با ایران بیگانه نیست و قبلاً به عنوان شهروند به ایران آمده خوشامد بگویم.

وی افزود: ما و اتحادیه اروپا دارای روابط گسترده‌ای بودیم و امیدواریم با توافق اخیر وارد مرحله جدیدی شویم.

وزیر خارجه ایران درباره جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 نیز اظهار داشت: درباره اجرای برجام و روابط ایران و اروپا بحث‌های خوبی با خانم موگرینی داشتیم که در این زمینه اقدامات ما و اتحادیه اروپا در این خصوص شروع شده است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با روش همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همکاری آمریکا برای رفع تحریم‌ها این برنامه جنبه اجرایی به خودش بگیرد.

ظریف گفت: در رایزنی امروز تصمیم گرفتیم دور جدیدی از گفت‌وگوهای سطح بالا با اتحادیه اروپا داشته باشیم که البته موضوعات مختلفی مورد نظر طرفین است که این موضوعات شامل انرژی، حمل‌ونقل، محیط زیست، حقوق بشر و مبارزه با مواد مخدر است.

مسئول دستگاه دیپلماسی کشورمان اظهار داشت: در رایزنی و گفت‌وگوهای سطح بالای امروز توافق شد که همکاری‌های منطقه‌ای بین ایران و اتحادیه اروپا داشته باشیم.

ظریف افزود: پیش‌بینی می‌کنم علاوه بر اقداماتمان در خصوص برجام، درباره سایر مسائل نیز همکاری‌ها بین یکدیگر شکل بگیرد.

وزیر خارجه ایران در ادامه کنفرانس خبری خود با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه در زمینه اجرای توافق چقدر نگرانی دارید، گفت: جمهوری اسلامی از ابتدا هر زمان تعهدی داشته به آن پایبند بوده که این پایبندی از زمان توافق ژنو کاملاً مشهود است.

ظریف افزود:‌ مردم ایران نسبت به گرایش‌ها و سیاست‌های برخی کشورهای غربی نگرانی‌هایی دارند و ضرورت دارد که برخی کشورهای غربی و به خصوص آمریکا با سیاست‌های جدی و دقیق تلاش کنند بی‌اعتمادی موجود را جبران کنند.

وزیر خارجه کشورمان یادآور شد: هیچ نگرانی از اینکه توافق یا برجام پس از گذشتن از مراحل قانونی اجرا شود نداریم زیرا به تعهدات خود پایبند هستیم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۵-١٣٩۴, ١٧:۵۶

   

پر مبحث ترین ها