سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جهانگیری: دولت قدردان حمایت رهبری است

برنامه ششم توسعه کشور حتماً باید منطبق بر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باشد

 
 
 جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی ظهر امروز دوشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌‌جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری با اشاره به دیدار اخیر اعضای ستاد با رهبر معظم انقلاب و حمایت‌ها و رهنمودهای ایشان، گفت: حمایت مقام معظم رهبری از دولت در مسائل مختلف و به خصوص در اجرا و پیشبرد برنامه های اقتصادی، مایه برکت و سرمایه‌ای بزرگ برای دولت محسوب می‌شود و دولت قدردان این حمایت است.

معاون اول رئیس‌جمهور از چالش‌های اقتصادی به عنوان یکی از مهمترین مسائل پیش‌روی کشور یاد کرد و افزود: بدهی‌های دولت، اتکاء بودجه به نفت، بیکاری و کاهش رفاه و افت قدرت خرید مردم از مهمترین مشکلات اقتصادی کشور است که برای حل این مسائل، به اتخاذ تدابیر جدی نیازمندیم.

وی افزود: یکی از سیاست‌ها و برنامه‌هایی که همه ارکان نظام نسبت به آن اجماع نظر دارند و می‌تواند به برون‌رفت از شرایط فعلی کمک کند، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که اگر به درستی عملیاتی شوند، اقتصاد کشور به نقطه‌ای مطلوب رهنمون خواهد شد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه برنامه ششم توسعه کشور حتماً باید منطبق بر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باشد، تصریح کرد: این موضوع مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و همچنین ریاست محترم جمهوری است و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور باید حداکثر تلاش خود را به کار گیرد تا برنامه ششم توسعه بر اساس سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تدوین شود.

معاون اول رئیس‌جمهور ضرورت بازنگری و بررسی مجدد پیش نویس برنامه ششم توسعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور باید جلساتی تشکیل و مجدداً پیش‌نویس برنامه را مورد بازنگری قرار دهد تا در صورت نیاز اصلاحات لازم اعمال شود و برنامه ششم حتماً باید حداکثر تطابق را با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

وی همچنین بر ضرورت اولویت‌بندی برنامه‌های عملیاتی تهیه شده برای اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابع، لازم است برنامه‌های تهیه شده را اولویت بندی کنیم تا آن دسته از برنامه‌هایی که در کوتاه‌ترین زمان ممکن تاثیر بیشتری در مقاوم سازی اقتصاد دارند و می‌توانند به برون‌رفت از وضعیت فعلی اقتصاد کشور کمک بیشتری کنند، در اولویت نخست قرار گیرند و سایر برنامه‌ها نیز باید در یک زمان بندی مناسب عملیاتی شوند.

جهانگیری ادامه داد: لازم است علاوه بر برنامه‌ریزی‌ها، ساز و کاری برای نظارت و پایش دقیق مراحل اجرایی برنامه‌ها تعیین شود تا بتوانیم از روند اجرای دقیق برنامه‌ها مطابق با زمان بندی تعیین شده مطلع شویم و پیشرفت امور را رصد کنیم.

در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، راه و شهرسازی، تعاون،کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صنعت،معدن و تجارت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، معاونین رئیس‌جمهور در امور اجرایی و امور مجلس، رئیس کل بانک مرکزی، مشاور رئیس‌جمهور در امور اقتصادی و رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند، ضمن ارائه گزارشی از ملاقات اعضای ستاد با مقام معظم رهبری، در خصوص چگونگی متناسب سازی و ایجاد پیوستگی و هم پوشانی  میان برنامه‌های ملی یازده گانه تهیه شده برای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با برنامه ششم توسعه بحث و تبادل نظر و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 
منبع: فارس

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩۴, ١٩:٢۵

   

پر مبحث ترین ها