سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تبریک رئیس مجمع تشخیص مصلحت به رهبر معظم انقلاب و ملت برای لغو تحریم ها

وی از پشتکار رئیس جمهور، دولت و به ویژه تیم مذاکره کننده هسته ای که تحت حمایت کامل رهبر معظم انقلاب انجام شد، تشکر و قدردانی کرد.رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انجام مراحل پایانی برجام و اینکه در ساعات آینده، لغو تمام تحریم های مربوط به مسائل هسته ای جمهوری اسلامی اعلام خواهد شد، این موفقیت را به رهبر معظم انقلاب، دولت و به ویژه مردم غیور و وفادار ایران تبریک گفت.
 
  آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در جلسه روز شنبه این مجمع با توجه به انجام مراحل پایانی برجام و اینکه لغو تمام تحریم های مربوط به مسائل هسته ای جمهوری اسلامی اعلام خواهد شد، مراحل کار و مذاکرات را بسیار فشرده، سخت و همراه با تدبیر و عقلانیت توصیف کرد.
وی از پشتکار رئیس جمهور، دولت و به ویژه تیم مذاکره کننده هسته ای که تحت حمایت کامل رهبر معظم انقلاب انجام شد، تشکر و قدردانی کرد.
هاشمی رفسنجانی با تاکید بر ضرورت پایبندی و تعهد طرف مقابل به همه مراحل و مفاد برجام گفت: امیدواریم طرف مقابل به وظایف و تعهدات خود به طور کامل عمل کند، در غیر این صورت جمهوری اسلامی ایران نیز مقابله به مثل خواهد کرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به اتفاقات اخیر در خلیج فارس در مورد ملوانان نظامی آمریکا گفت: مساله ای که می توانست در داخل، منطقه و جهان تبدیل به یک هیاهو و جنجال جدیدی به ویژه در آستانه اجرای برجام و انتخابات اسفند ماه شود، با سرعت عمل، تدبیر و عقلانیت دولت و هماهنگی و همکاری سپاه پاسداران به خوبی و درایت حل شد و امیدواریم همواره در سایر موارد حساس نیز به همین نحو عمل شود.
بر اساس این گزارش، در این جلسه، مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد لایحه معاهده بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ژاپن در زمینه انتقال محکومان به حبس که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود، در دستور کار قرار گرفت و مجمع تشخیص مصلحت به اتفاق آراء نظر مجلس شورای اسلامی را مورد تأیید قرار داد.
همچنین طرح سنجش و پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی از حیث انطباق با سیاست های کلی نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت که عدم انطباق بخشی از مصوبه با سیاست های کلی نظام تصویب شد که به شورای نگهبان ابلاغ خواهد شد.

 

 

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٠-١٣٩۴, ٢٠:٢٣

   

پر مبحث ترین ها