سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیروزی دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون در نیویورک‎

بروز شده : ١-٠٢-١٣٩۵, ١٠:١۴    نسخه چاپی    
پیروزی ترامپ او را به ۱۲۳۷ رای نیابتی لازم، برای معرفی احتمالی به‌عنوان نامزد نهایی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری نزدیک‌تر کرده‌است.


بنا بر نتایج اعلام‌شده و برآوردها، رقابت درون‌حزبی حیاتی برای نامزدهای ریاست‌جمهوری دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات در نیویورک آمریکا، با پیروزی دونالد ترامپ، و هیلاری کلینتون پایان یافته‌است.

 

در حزب جمهوری‌خواه، برآوردهای اولیه نشان‌دهنده پیروزی دونالد ترامپ، از همان پایان زمان رای‌گیری بود. اما رقابت میان هیلاری کلینتون و دیگر رقیبش در حزب دمکرات، برنی سندرز، نزدیک‌تر بود و تا ساعاتی پس از پایان رای‌گیری، خبری از اعلام پیروزی یکی بر دیگری منتشر نشده بود.

پیروزی ترامپ او را به ۱۲۳۷ رای نیابتی لازم، برای معرفی احتمالی به‌عنوان نامزد نهایی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری نزدیک‌تر کرده‌است.

ترامپ تا پیش از نیویورک، بنا بر برآورد آسوشیتدپرس، ۷۵۶ رای داشت در حالی‌که دیگر رقبا، یعنی تد کروز ۵۵۹ رای و جان کیسیک ۱۴۴ رای نیابتی را به اختصاص داده بودند. ایالت نیویورک برای جمهوری‌خواهان ۹۵ رای نیابتی همراه دارد.

هم ترامپ و هم کلینتون به پیروزی در نیویورک نیاز داشتند تا به طور محسوسی پیشتازی خود را با دیگر رقبایشان حفظ کنند. رقبای این دو نامزد، تد کروز و جان کیسیک جمهوری‌خواه و برنی سندرز در میان دمکرات‌ها نیز با پیروزی در نیویورک می‌توانستند بخت مشخصی برای کنار زدن احتمالی نامزدهای پیشتاز به دست آورند.

پیروزی دونالد ترامپ در عین حال به او در رقابت‌های پیش‌رو در ایالت‌ها شمال‌شرق آمریکا که سه‌شنبه آینده برگزار می‌شود، دست بالا را می‌دهد.

واکنش ترامپ پس از پیروزی: ممنون نیویورک، دوستت دارم

سندرز و خانم کلینتون، پیش از انتخابات مقدماتی در ایالت نیویورک مناظره تندی داشتند که طی آن به انتقاد از سیاست‌ها، برنامه‌ها و تصمیم‌های پیشین دیگری پرداختند.

مسائلی مانند حمله به عراق در زمان ریاست‌جمهوری جرج بوش، رابطه و رویکرد به اسرائیل، کنترل تسلیحات و سیاست نامزدها در برابر بانک‌های بزرگ و سرمایه‌گذاران کلان از جمله مواردی بود که دو طرف در مورد آن مناظره کردند.

نیویورک اهمیت دیگری هم برای هر دو نامزد دمکرات دارد؛ کلینتون دو بار سناتور این ایالت بوده و سندرز نیز در شهر نیویورک زاده شده است. برای دمکرات‌ها امتیاز حاصل از این ایالت ۲۴۷ رای است.

 

منبع: انتخاب

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٢-١٣٩۵, ١٠:١۴

   

پر مبحث ترین ها